Zachráni zombie apokalypsa rozpadnuté manželstvo?

Romantický koniec ľudstva.

Manželský život je náročný a hlavne veľmi stresujúci v prípade, ak sa do večného zväzku vrhne dvojica s túžbou založiť rodinu. I napriek šťastlivcom, ktorým stačí 5 minút na sedačke, väčšinu párov čaká jazda na dlhé trate s potenciálom trvania aj dva roky. Je to ťažké obdobie, počas ktorého pohlavný styk na seba oblečie pracovné montérky a strach z neplodnosti ovládne každé zákutie mužskej mysle.

Bohužiaľ v prípade Karen a Johna, ani dlhoročné snaženie neprinieslo želané ovoc…. dieťa. Po tomto ťažkom osudovom momente sa ich sny o vlastných deťoch vytratili spoločne s ich testovanou láskou. Obaja sa nechali vtiahnuť do väzenia bežného života a tichej komunikácie. Manželským životom kráčali ako chodiace mŕtvoly čakajúce na finálnu ranu rozvodu.

Našťastie pre nich a na smolu pre ostatných, vesmír/boh/náhoda si pripravil/a poslednú možnosť dať dokopy rozpadnuté manželstvo. Mesto ovládne zúrivá zombie pandémia, ktorá dvojicu donúti zabarikádovať sa vo vlastnom byte. Nezostane im tak nič iné, než čeliť smrti, strachu, zombíkom a vlastným výčitkám spoločne. Okrem mozgožrútov ich však spojí aj nečakaná návšteva bizarnej zamilovanej dvojice Emily a Lea.

Podarí sa zombie apokalypse zachrániť manželstvo?

Hororovú komédiu Zoo napísal a zrežíroval Antonio Tublén. Zahrali si v nej Zoë Tapper, Edward Speleers, Antonia Campbell-Hughes, Jan Bijvoet, Ida Gyllensten, Lukas Loughran a ďalší.

Zoo je z produkcie PingPongFilm, Logical Pictures a distribučné práva predáva obchodná agentúra Seville International. Film sa objavil na festivale SITGES v októbri tohto roku a najbližšie ho čaká premietanie na filmovom festivale FANCINE, ktorý sa bude konať od 24. novembra do 1. decembra v španielskej Malage.

Trailer:

Zábery z filmu:

Plagát: