Syn hororovej legendy prichádza s atmosferickým hororom

Neznáma temná sila vo filme The Blackcoat’s Daughter zaplavila internátne gymnázium.

Syn hororovej legendy Anthonyho Perkinsa, Oz Perkins, si pre milovníkov hororu a napätia pripravil atmosferický horor plný hereckého talentu.

Temný horor s názvom The Blackcoat’s Daughter putoval po festivaloch už od roku 2015 pod názvom February a festival za festivalom žal obrovské úspechy a pozitívne recenzie. Film vyjde na VOD 16. februára a v kinách ho diváci uvidia 31. marca. Na čo sa môžeme teda tešiť?

V The Blackcoat’s Daughter sa staneme svedkami dvoch k sebe sa približujúcich príbehov súvisiacich s čisto dievčenským internátnym gymnáziom v Bramforde. V poradí prvý príbeh nám predstaví dve študentky Kat a Rose, ktoré si z neznámej príčiny nevyzdvihnú rodičia tesne pred zimnými prázdninami. Obe dievčatá tak budú donútené stráviť časť prázdnin na izbách svojej školy. Zvláštna ťaživá atmosféra im však začne predostierať nepríjemné situácie, ktoré si nebudú vedieť vysvetliť.

V tom momente sa film začne orientovať na príbeh mladej dievčiny Joan, ktorá sa z nejakého dôvodu snaží čo najrýchlejšie dostať na školu v Bramforde. Čím je k svojmu cieľu bližšie, tým sú desivé úkazy v priestoroch gymnázia intenzívnejšie, pomaly podhaľujúce pôvod zlovestnej sily číhajúcej na chodbách dievčenskej školy.

Vo filme si zahrala aj hviezda seriálu Scream Queens, Emma Roberts, talentovaná Lucy Boynton (Don’t Knock Twice), šikovná Kiernan Shipka (Mad Men),či herecká legenda Lauren Holly.

Rovnako ako o réžiu, aj o scenár sa postaral Oz Perkins.

Trailer: