WiHM#2: Kráľovná erotického hororu

Všestranne talentovaná umelkyňa a ikona erotického hororu Barbie Wilde.

Barbie Wilde ma mnoho tvárí a väčšina fanúšikov hororu jednu určite pozná z kultového filmu Hellbound: Hellraiser II vo forme ženskej Cenobitky. Postava legendárneho filmu však nie je jej jediný kontakt s temným žánrom. Naopak, uplynutým časom jej vplyv a postavenie v horore rástlo.

Všestranná umelkyňa

Barbie Wilde sa narodila v roku 1960 v Kanade, neskôr sa odsťahovala do USA a odtiaľ odišla kvôli herectvu do Spojeného kráľovstva. V Londýne študovala pantomímu a neskôr založila hudobno-tanečnú formáciu SHOCK, ktorá spájala rock, pantomímu a tanec. Počas svojej existencie sa členovia SHOCK-u objavili na turné po boku kapely Depeche Mode. Venovala sa kabaretu v Thajsku a dostala sa aj do Bollywoodu.

Počas rokov 1980-1990, v ktorých dostala svoju úlohu Cenobitky vo filme Hellbound: Hellraiser 2, bola taktiež tvárou niekoľkých hudobných a filmových televíznych relácií.

Rozsah záujmov Barbie Wilde sa ťahal naprieč celým spektrom. Hudba, televízia, tanec, experimentálne umelecké telesá, písanie scenárov. Bolo akýmsi prirodzeným vyvrcholením jej cesty, že to skúsila aj v spisovateľskej brandži. Ako veľká hororová fanúšička a milovníčka temna preniesla svoju vášeň aj na papier.

Pero v ruke

Svoj prvú poviedku Sister Cilice napísala pre antológiu Hellbound Hearts, ktorá vyšla v roku 2009. Po jej úspechu v rokoch 2011-2014 publikovala ďalších sedem poviedok do rôznych poviedkových zbierok a publikácií. ‚U for Uranophobia‘ pre zbierku Phobophobia, American Mutant: Hands of Dominion sa nachádza v Mutation Nation, ‚Polyp‘ v The Mammoth Book of Body Horror, ‚A is for Alpdruck‘ pre Demonologia Biblica, ‚Z is for Zulu Zombies‘ žije v knihe Bestiarum Vocabulum, ‚The Cilicium Pandoric‘ v Gorezone #30 and ‚Botophobia‘ nájdete vo fóbickej zbierke Phobophobias.

Barbie Wilde sa nehanbila za svoju vášeň pre body horor a erotický horor. Sex, fetiš, úchylky a sexuálne abnormálnosti patrili do jej temného repertoára a uviedli ju ako jedinečnú spisovateľku. Svoju vášeň rozvinula v roku 2012 s jej prvou knihou The Venus Complex. Ide o intímny diár sériového vraha, ktorého by nechceli stretnúť ani kolegovia z brandže. I napriek surovosti a dominantnosti sexuálnej energie ide o zaujímavý pohľad na koncept lásky. Slávny hororový magazín Fangoria knihu označil za jedno z najlepších diel erotického hororu.

Vrchol temnej erotiky

Ten ešte viac oslávila v jej druhej knihe s názvom Voices of the Damned. V tejto zbierke poviedok ilustrovanej aj slávnym Clivom Barkerom (Hellbound, The Hellbound Heart, Books of Blood, Imajica, Coldheart Canyon) vie čitateľ nájsť témy a elementy body hororu, extrémneho hororu, erotického hororu, ale nájde v nich aj čarodejnice, zombie, vampírov a démonov. Každý jeden koncept je namočený v erotike a bizarnosti, takže ani vampíri nebažia po obyčajnej krvi. Do epilógu prispeli aj Jen a Sylvia Soska.

V súčastnosti pracuje na scenári založenom na jej poviedke Zulu Zombies zo spomínanej knihy Voices of the Damned. Svoju podiel na horore teda plánuje rozšíriť aj o film. Viac o tomto projekte zatiaľ známe nie je.