Nacistické experimenty a zombie armáda v horore Overlord

Monštruózny Deň-D.

Druhá svetová vojna a hlavne hrôzostrašná nacistická ideológia odjakživa priťahovali aj hororový žáner, ktorý v mnohých prípadoch čerpal hlavne z neľudských experimentov a údajného okultizmu v nacizme. Filmy ako Blood Creek, Dead Snow, séria Outpost, Puppet Master či Ilsa, She Wolf of the SS sú dokonalou ukážkou predstavivosti hororu. Vernosť histórii a dramatickosť s vidinou nominácie na Oscara tu jednoducho nepatria – aspoň nie v obrovskej miere.

Výnimkou nie je ani Overlord od Juliusa Averyho a J.J. Abramsa (Bad Robot). V tomto šialenom filme sa parašutisti ocitnú za nepriateľskou líniou v dôležitej misii pred kľúčovým oslobodením Normandie. Slávne vylodenie 6.júna roku 1944 nesie názov Operácia Overlord, takže si môžete tipnúť, čím je inšpirovaný názov filmu.

Spojenecké sily sa ocitnú v dedinke, v ktorej sa usadili mocné sily nacistického Nemecka. Vojaci očakávali vojenský odpor, no nacistické experimenty ohľadom nesmrteľnej armády naozaj prekvapia aj ich.

Overlord zrežíroval spomínaný Julius Avery a scenár dali dokopy Billy Ray a Mark L. Smith. Vo filme si zahrali Wyatt Russell, Bokeem Woodbine, Jacob Anderson, John Magaro, Iain De Caestecker, Jovan Adepo, Marc Rissmann, Éva Magyar a ďalší.

Šialený akčný Overlord je z produkcie Bad Robot (J.J. Abrams), Paramount Pictures a v českých a slovenských kinách ho uvidíte 22.11.2018 vďaka CinemArt.

Trailer:

Zábery z filmu: