‚Svedectvo‘ od Stephena Kinga vyjde ešte tento rok

Stephen King si svoj román Svedectvo (The Stand) pozrie v televízii ešte tento rok.

King si to mieri na televízne obrazovky.

To, že Svedectvo (The Stand, 1978) od Stephena Kinga dostane nový vlastný seriál sme vedeli už od roku 2017, kedy to sám King prezradil v rozhovore pre magazín Vulture. No asi málokto čakal, že sa finálneho produktu dočkáme ešte tento rok.

Svedectvo je považované za jedno z najlepších post-apokalyptických literárnych diel vôbec. Armádny vírusový experiment usmrtí takmer 99% ľudstva a život na Zemi sa premení na doslovný boj dobra so zlom. Na strane dobra stojí vyše storočná Abigail a stranu zla vedie Temný muž (Randall Flagg).

Seriálová verzia bude mať 9 častí a jej domovom bude CBS All Access. Produkcie a písania sa chopili Josh Boone a Ben Cavell. Prvý menovaný zrežíroval prvú epizódu. Môžete ho poznať ako režiséra filmu Noví mutanti. Showrunnermi sú Ben Cavell (Justified, Homeland) a Taylor Elmore (Justified, Limitless).

Zaujímavosťou je aj to, že keď mladého Josha Boonea našli rodičia, ako číta Svedectvo, knihu spálili. Nahnevaný Josh poslal dopis samotnému Kingovi a požiadal ho o zaslanie novej kópie. Stephen King nielenže vyhovel, no poslal mu ostatné knihy s poďakovaním.

Seriálová verzia má obsahovať všetky fanúšikmi obľúbené časti príbehu, no nebude sa venovať svetu pred apokalypsou. Finálnu epizódu napísal Stephen King. Vraj ide o koniec, aký si vždy predstavoval.

Seriál si odbije premiéru 17. decembra na CBS All Access. Zvyšné epizódy budú vychádzať každý jeden týždeň.

V seriáli si zahrali Whoopi Goldberg, Alexander Skarsgård, Odessa Young, James Marsden, Amber Heard. Jovan Adepo, Nat Wolf, Katherine McNamara, Hamish Linklater, Marilyn Manson a Heather Graham.

Zábery zo seriálu:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *