Pripravovaný ‚Texaský masaker motorovou pílou‘ má nového režiséra

Pokračovanie legendárneho hororu Texaský masaker motorovou pílou prešlo výraznou zmenou.

Píla má nového majiteľa.

Texaský masaker motorovou pílou (Texas Chainsaw Massacre) z roku 1974 od Tobea Hoopera a Kima Henkela patrí medzi najdôležitejšie filmy hororového žánru. Nielenže zriadil nové štandardy slasheru ale aj znormalizoval sociálny a politický komentár v hororovom žánri.

Bohužiaľ, žiadny nový prídavok do texaskej hororovej série nedokázal čo i len imitovať úspech a popularitu klasického originálu. Či už išlo o The Texas Chainsaw Massacre 2, Leatherface: Texas Chainsaw Massacre III, The Return of the Texas Chainsaw Massacre alebo remake z roku 2003 The Texas Chainsaw Massacre, Leatherface zostal v tieni rokov sedemdesiatych. Posledná snaha z roku 2017 od Alexandra Bustilloa a Juliena Mauryho taktiež príliš neohúrila.

V roku 2018 však prišla veľká zmena. Produkčná a masmediálna spoločnosť Legendary Pictures odkúpila práva a hneď odštartovala pre-produkčné prípravy pre nový seriál a film.

Vo februári tohto roku boli za režisérov nového „texaského masakru“ oznámení Andy a Ryan Tohill, zodpovední za triler The Dig. Tento mesiac odštartovala produkcia v Bulharsku, no bratia Tohillovci nevydržali pri kormidle ani len jeden týždeň. Dozvedeli sa o tom exkluzívne DEADLINE.

Z oficiálne neznámych dôvodov ich Legendary Pictures vyhodili. Šušká sa o tom, že ľudia na vyšších miestach neboli príliš spokojní s prácou ambicióznej dvojice.

Produkcia má na týždeň pauzu a všetok natočený materiál sa hodí do koša, no už z Texasu do Bulharska letí náhrada David Blue Garcia. Garcia je známy pre svoj film Tejano (2018) a pre prácu ako kinematograf a kameraman u filmov Blood Fest či The Bystander Theory.

Legendary Pictures chcú, aby nový Texaský masaker motorovou pílou bol čo najvernejší motívom filmu z roku 1974. Má isť o reboot a zároveň sequel.

Dobrou správou je však to, že o produkciu sa stále postará Fede Alvarez (Don’t Breathe, Evil Dead, The Girl in the Spider’s Web) cez svoju spoločnosť Bad Hombre. Samotný Kim Henkel priloží ruky k dielu cez Exurbia Films.

V vo filme uvidíme Elsie Fisher, Sarah Yarkin, Jacob Latimore a Moe Dunford.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *