Preskočiť na obsah

Surový teror a elegantná brutalita sa predstavia v austrálskom horore Killing Ground

Killing Ground ako elegantný teror od režiséra Damiena Powera.

Samantha a Ian sú zamilovaným párom, ktorý sa rozhodne stráviť spoločný čas v obklopení prírodných krás a čistého pokoja. S relaxom v myšlienkach dorazia na menšiu kempingovú lokalitu, kde si rozložia vlastný stan, usadia sa a strávia horúce chvíle vo svojej prítomnosti.

Ako to pri kempovaní býva, hneď vedľa nich stojí rozložený ďalší stan, v ktorom sa však nik nenachádza. Ian a Samantha to nejak neriešia. Predsa len, nikto nechodí do prírody, aby sa mohol váľať v rozkladacom príbytku.

Pár však začnú sprevádzať obavy vo večerných hodinách. Po obyvateľoch niet ani stopy a v stane sa stále nachádzajú kusy detského oblečenia. Neskôr nájdu potulujúce sa stratené malé dieťa, len aby sa hneď nato zoznámili s dvoma lokálnymi chlapíkmi, z ktorých nesrší pocit dôveryhodnosti. Hovoria si lovci a ako správni lovci, aj oni potrebujú svoje obete.

Killing Ground stavia na časovej nelineárnosti, aby zvýšil pocit chaosu a strachu. Postupné vyvrcholenie je však veľmi elegantne zvládnuté a pocit teroru sa k finále len zvyšuje. Ako austrálsky snímok sa drží svojich tradičných trópov divokej austrálskej prírody a surových vrahov, viď. Wolf Creek (2005), Storm Warning (2008), Picnic at Hanging Rock (1975), či Wake in Fright (1971). Svojou vražednou hravosťou sa chcel režisér Damien Power priblížiť filmom Funny Games (1997) a The Vanishing (1988).

Aby sme nezabudli, Killing Ground je celovečerným debutom režiséra a scenáristu Damiena Powera. Vo filme si zahrali Aaron Pedersen, Ian Meadows, Harriet Dyer a Aaron Glenane.

Killing Ground vyjde 21. júla tohto roku vďaka distribúcii od IFC Midnight.

Trailer:

Zábery z filmu:

Plagát:

Značky: