Masochistický ‚Clownface‘ si z vás ušije novú masku

Nezávislý hororový film Clownface sa konečne dočkal dátumu vydania.

Nezablúďte v uličkách.

Ak nás sledujete dlhšiu dobu, tak vám horor Clownface musí znieť povedome. Najprv sme o ňom písali v roku 2017, kedy produkčná spoločnosť Hellbound Media skúšala nazbierať financie formou crowdfundingoej platformy Kickstarter. Príchod filmu sa očakával v roku 2018.

Po viac ako roku v januári 2019 sme o Clownface písali znovu. Vyšiel nový trailer a film sa už pohyboval medzi distribučnými spoločnosťami. Vydanie digitálnej verzie bolo na spadnutie. V máji toho istého roku vyšiel update s informáciou, že aj DVD verzia je takmer na 95% hotová a záujem prejavili viacerí väčší distribútori.

Odvtedy síce ubehol ďalší jeden rok, no pri nezávislých projektoch je určenie presného času veľmi náročné. Dôležité je to, že tím za projektom Clownface splnil svoje sľuby. Distribučná spoločnosť Wild Eye Releasing sa filmu ujala a vyjde už 18. augusta. Dočkali sme sa prirodzene aj nového traileru a pekného plagátu od Wild Eye Releasing.

Príbeh je o legende bezmenného vraha, ktorý si šije masky zo svojich obetí a terorizuje miestnych obyvateľov bez toho, aby ktokoľvek čo i len tušil, kto sa za maskou skrýva.

To sa však môže zmeniť po únose Zoe. Jej kamarátka Jenna sa snaží postaviť na nohy, no túto ťažkopádnu snahu jej naruší Owen. Jeho rodina bola obeťou masakru zamaskovaného vraha presne pred 10 rokmi a Jennu presvedčí, že Clownface drží jej kamarátku v zajatí, kým nájde dokonalú kožu. Jennu i najmenšia šanca na záchranu jej kamarátky namotivuje dostatočne k tomu, aby sa rozhodla konať a postaviť sa legendárnemu monštru tvárou v tvár.

Film zrežíroval Alex Bourne. Zahrali si v ňom Hannah Douglas (U Want Me 2 Kill Him), Dani Tonks (Parasitic Twin), Richard Bucker (The House of Screaming Death), Thomas Loone (Wuthering Heights) a Philip Bailey (Doctor Who & Carnival of Sorrows).

Film je z produkcie Hellbound Media. Spoločnosť sa predtým venovala komiksom, medzi ktoré patrí aj úspešná hororová séria Slaughterhouse Farm.

Clownface vyjde 18. augusta na VOD cez Wild Eye Releasing.

Trailer:

Zábery z filmu:

Plagát:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *