Preskočiť na obsah

Útoky klaunov z roku 2016 zdokumentoval film Behind the Sightings

Klauni a ich hry v horore Behind the Sightings.

Minulý rok a hlavne obdobie medzi augustom a októbrom sa zapísalo do histórie ako mesiace klaunovskej paniky. Všetko sa to začalo 9 ročným chlapcom, ktorý svojej mame prezradil, že dvaja klauni sa ho snažili nalákať do neďalekého lesa v Greenville v Južnej Karolíne. Aktivita klaunov sa zvyšovala a v polovici októbra boli videnia klaunov so zlými úmyslami hlásené v každom jednom štáte USA, vo viacerých provinciách v Kanade a v ďalších 18 krajinách. Medzi nimi nájdeme aj Brazíliu, Dánsko, Fínsko, Nemecko, Írsko, Anglicko, Škótsko, či Česko.

Aj keď väčšina hlásení o podozrivých aktivitách klaunov nebola podoprená dôkazmi a za istú časť mohla masová hystéria, reálne zaznamenané kriminálne činy klaunov naozaj existujú. Išlo o vyhrážanie sa, krádeže, ničenie majetku a napadnutia. Na sviatok Halloweenu sa pomocou sociálnych sietí organizovali obrovské útoky v štýle hororu The Purge (2013). Našťastie, nič masívne sa neudialo a za najhorší incident sa uvádza útok 20 osôb v maskách na okoloidúce auto, v ktorom sedela rodina. Nič sa nikomu nestalo.

Všetky hlásenia videní klaunov v USA monitorovala dvojica filmárov Todd a Jessica, ktorým sa podarilo získať viac než 112 hodín videozáznamu plného klaunov a reálneho desu. Dokopy dali film, ktorý kráča po stopách klaunov, svedkov a miest, v ktorých sa skutočná klaunovská kriminalita vyskytla.

Todd s Jessicou to nemali jednoduché a mnohokrát bola ich bezpečnosť ohrozená. To všetko a viac vám prinesie film Behind the Sightings, ktorý vyjde v októbri tohto roku.

Upozorňujeme, že Behind the Sightings je mockumentary horror a teda nejde o legitímny dokumentárny film. Ide o celovečerný debut Tonyho Cadwella, ktorému so scenárom pomohol Norman Alston s mockumentárnymi skúsenosťami z hororu Walter Tapes (2016).

Trailer:

Zábery z filmu:

Plagát: