Preskočiť na obsah

Strašidelný lunapark ponúkne príliš autentický hororový zážitok

Talon Falls vás pripraví na koniec mesiaca.

Povedzme si úplne úprimne, že oslava Halloweenu na našom území nemá žiadnu tradíciu. Historicky v našej kultúre tento sviatok nezapustil korene a tak aj provizórna snaha priblížiť sa napr. USA spočíva v diskotékach, ktoré sa od klasických „piatkov“ líšia v tom, že sa na záchodoch genitálne spoznávajú Pennywisovia a Harleyky Quinnové. Druhou alternatívou je návšteva zámku a špeciálnej desivej noci, ktorá sa viac orientuje na mladšie ročníky.

V USA je to o niečom úplne inom a medzi populárne tradície patrí návšteva strašidelných zábavných parkov. Jedným takým je Talon Falls Screampark, nachádzajúci sa v časti Melber štátu Kentucky. Tento lunapark ponúka všetko od prechádzky ulicami historického Londýna, plného zvieraco-ľudských hybridných monštier až po diabolský cirkus, ktorým sa ozývajú desivé smiechy pestrofarebných vrahov.

Tento park sa na Halloween rozhodne navštíviť skupina tínedžerov, ktorí si chcú užiť autentický strach, ľakačky a následný smiech z prežitej zábavy. A čuduj sa svete, všetko ide presne podľa predstáv. Spokojne si kráčajú temnými vnútornosťami lunaparku a úprimne sa bavia na kričiacich obetiach a perfektných hercoch, ktorí ich „akože“ okrádajú o životy.

No keď si táto partia uvedomí fakt, že sú svedkami vrážd, ktoré vyzerajú príliš reálne na to, aby boli produktmi expertov na praktické efekty, budú musieť nájsť čo najrýchlejšiu a najbezpečnejšiu cestu k úniku zo smrtiaceho parku hororov. Návštevníci dochádzajú a na rade sú práve oni.

Film Talon Falls napísal a zrežíroval Joshua Shreve (Chasing Ghosts, 2014) a zahrali si v ňom Morgan Wiggins, Ryan Rudolph, Jordyn Rudolph a Brad Bell.

Zaujímavé je aj to, že film vznikol za spolupráce so skutočným desivým zábavným parkom Talon Falls Screampark.

Talon Falls vyjde vďaka Terror Films 13. októbra na digitálnych platformách iTunes, Amazon Instant/Prime, Vudu a Google Play.

Trailer:

Zábery z filmu:

Plagát: