Antiutopický horor Level 16 predstavuje oficiálny trailer

Dievčenská sila v rovnošate.

Režisérka, scenáristka a producentka Danishka Esterhazy v septembri minulého roka „odpremiérovala“ svoj nový desivý počin Level 16 na Fantastic Fest-e. Tento antiutopický spoločenský horor sa dostane na digitálne platformy už v marci, a to v Kanade cez Raven Banner Entertainment a v USA cez Dark Sky Films.

No ale k samotnému filmu. Level 16 vyrozpráva príbeh o izolovanej a prísne stráženej dievčenskej internátnej škole The Vestalis Academy, ktorú riadi Pani Brixil. Vivien a Sophiu, kamarátky z detstva, ktorých vzťah pošramotila zrada, čaká v škole posledný rok štúdia. 16 ročná Vivien sa po celý čas držala pravidla „nevynikať“ a nepriťahovať na seba pozornosť, no tento posledný rok zvaný „level 16“ ju pomerne desí. Nikto totiž nevie, čo vyštudované dievčatá po opustení antiutopického hniezda čaká.

Dôvodov na obavy je viacero, no hlavným z nich je fakt, že ich na škole učia ako byť „správnymi“ a „čistými“ dievčatami. V spojení s domnienkou, že dievčatá sa po skončení programu odsťahujú k „dobrým rodinám“, to vyvoláva strach a hlavne obrovskú dávku otázok. Vivien a Sophia sa rozhodnú nájsť na tieto otázky odpovede, no cesta za nimi nebude vôbec jednoduchá… a v konečnom dôsledku, možno aj úplne zbytočná.

Vo filme Level 16 si zahrali Katie Douglas, Celina Martin, Sara Canning, Amalia Williamson, Kate Vickery, Joelle Farrow, Sarah DaSilva, Yasmin Lau, Kiana Madeira a ďalší.

Level 16 je z produkcie Markham Film Street a CBC Films a vyjde 01.03.2019 na VOD cez Dark Sky Films (USA) a Raven Banner Entertainment (Kanada)

Trailer:

Zábery z filmu:

Plagát: