Preskočiť na obsah

Staňte sa súčasťou krvavej hry vďaka hororu The Murder Show

The Murder Show si naladíte už čoskoro.

Pre väčšinu z nás tvorí „web“ to, čo vieme vyhľadať zadaním do Googla. Aj na tomto tenkom povrchu internetu sa dajú nájsť naozaj desivé veci, ak sa človek trošku posnaží. Ak by ste veľmi chceli, môžete sledovať samovraždy v priamom prenose, videá gangov v Brazílii, upálenia zaživa, vázu v análnom otvore, či fotky intímnych partií tiel v pitevni. Verte nám, všetci raz skončíme ako chvíľková radosť pre nejaké perverzné indivíduum.

Toto je však len vrchol ľadovca. Zvyšok masívneho mrazu sa ukrýva pod hladinou a pozostáva z deep webu, dark webu a darknetu. V modernej internetovej popkultúre sa používa na všetko „záhadné“ termín deep web a keďže nie sme technologický portál, nebudeme vás mýliť.

Tohto pre bežného používateľa nedostupného webu sa týka aj horor The Murder Show, v ktorom investigatívny novinár bojuje s nedostatkom stôp pri pátraní po svojej stratenej sestry. V reálnom svete neexistuje nič, čo by mu našepkalo čo i len tú najmenšiu drobnosť o tom, čo sa prihodilo jeho milovanej sestre.

Jediná stopa smeruje do tajomných hlbín nepoznaného webu. Akoby už len toto o samote nebolo dostatočne desivé, zistí, že jeho sestra sa pravdepodobne stala nedobrovoľnou účastníčkou šou The Murder Show, ktorú na deep webe v anonymite sledujú stovky ľudí. Ako názov napovedá, táto internetová relácia stavia na autentických vraždách nevinných obetí. Diváci sa môžu zapojiť s nemalými čiastkami kryptomeny a vyžiadať si špeciálne mučiace praktiky. Síce svojou hrôzostrašnosťou táto šou nesiaha po členky relácii Take Me Out na JOJ-ke, stále ide o brutálnu zábavu.

Prevádzkovatelia tejto show a samotnej webovej stránky si všimnú, že sa istý novinár pátrajúci po svojej sestre dostáva celkom blízko k odhaleniu ich identít. Rozhodnú sa s ním pohrať a ukázať mu, ako také natáčanie vražednej súťaže prebieha.

Za film The Murder Show je zodpovedná dvojica Dan Zachary a Dan Walton. Obaja spoločne pracovali na filme American Conjuring (2016). O scenár sa postaral prvý menovaný. Stvárnili ho Mackenzie Mowat, Dan Zachary a Scott Gueulette.

The Murder Show z produkcie Moviehouse Pictures vyjde 21. októbra na DVD.

Trailer:

Zábery z filmu:

Plagát: