Preskočiť na obsah

Spoznajte unikátny fínsky horor v novom traileri

Fínske majstrovstvo v horore Kyrsyä: Tuftland.

Letné brigády sú takmer vždy zaujímavou skúsenosťou pre študentov. Decká si niečo zarobia, naučia sa prijímať facky v pracovnom prostredí a značne rýchlo si vytvoria zoznam prác, ktoré už nikdy robiť nechcú. Kategóriou samou o sebe sú sezónne brigády, ktoré môžu dopadnúť ako náučný komunitný zážitok alebo pátranie po nezvestnej osobe.

Keďže píšeme o hororoch, asi viete veľmi dobre odhadnúť, aký zážitok si odnesie mladá študentka Irina v horore Kyrsyä: Tuftland. Tá sa rozhodne vyskúšať si prácu vo výrobe textilu tradičnou formou. Jej pracovisko sa nachádza v dedine Kyrsyä ďaleko od civilizácie 21. storočia. Irine sa to páči, ľudia tam žijú jednoduchým životom, no všetci pôsobia spokojne. To je to, čo teraz potrebuje. Irina si síce nahovára, že jej ide o samotnú pracovnú skúsenosť, no sama si vo svojom vnútri uvedomuje, že to berie ako spôsob odtrhnutia sa od svojej reality, v ktorej ju opustila láska a nikto jej emócie neberie úplne vážne.

Pomalší, pokojný, ale stále prácou vyplnený život medzi fínskymi lesmi sa jej veľmi pozdáva a užíva si ho, ako sa len dá. No každým dňom stráveným v dedine začne nadobúdať čoraz silnejší pocit nebezpečia. Irinu zaskočia zvláštne náboženské praktiky a čudesná spoločenská hierarchia. Na pohľad príjemní dedinskí muži začnú odhaľovať svoju pravú tvár a Irina si uvedomí, že ženy v tejto oblasti krajiny plnia len veľmi limitované úlohy. Je Irina v pazúroch skutočnej hrozby alebo ju pohltila paranoja z veľkých rozdielov oproti jej normálnemu životu v meste?

Kyrsyä: Tuftland je mysteriózna hororová dráma zmiešaná s trópmi hillybilly hororu od Roopea Oleniusa. Ide však o filmovú adaptáciu rovnomennej divadelnej hry z mysle Neeay Viitamäki. Podľa tvorcov ide o fínske spracovanie klasík Rituál (The Wicker Man, 1973) a Rosemariino dieťa (Rosemary’s Baby, 1968) s tónom čierneho humoru na štýl Mestečka Twin Peaks (1990).

Vo filme si zahrali Veera W. Vilo, Jari Manninen, Saara Elina, Ari Savonen a Enni Ojutkangas. Kyrsyä: Tuftland je z produkcie Bright Fame Pictures a premiéry sa má dočkať ešte počas tohto roku, no presný dátum nie je zatiaľ známy.

Trailer:

Zábery z filmu:

Plagát:

Značky:

1 názor na “Spoznajte unikátny fínsky horor v novom traileri”

  1. Pingback: Psie masky a folk horor zo Spojeného kráľovstva už čoskoro - Horormagória

Komentáre sú uzavreté.