Druhý trailer ku Kingovej Hmle sa nesie na vlnách brutality a krvi

Nový trailer k seriálu Hmla nenecháva nič na náhodu.

The Mist alebo Hmla je jednou z najznámejších tvorieb Stephena Kinga hlavne vďaka svojmu filmovému spracovaniu z roku 2007. Literárna predloha vznikla v roku 1980 ako súčasť antológie Dark Forces. Upravená verzia si našla svoje miesto v zbierke poviedok Skeleton Crew z roku 1985.

Dej Hmly je o skupinke ľudí uväznených v supermarkete s pohľadom na hustú bielu hmlu požierajúcu mestečko Bridgton v povestnom štáte Maine. Hmla však predstavuje nepoznané riziko, nakoľko v sebe skrýva skutočnú hrozbu strašidelných kreatúr, ktorých pôvod si obyvatelia mestečka nevedia vysvetliť. King sa vo svojej knihe výrazne venoval psychológii postáv, vplyvu izolácie a pudu sebazáchovy na rôznorodú skupinu ľudí. Ich vnímanie hrozby, či plány vysporiadania sa s ňou.

Nový pripravovaný seriál The Mist z produkcie televíznej stanice Spike bude len veľmi voľne čerpať z originálneho materiálu a filmovej adaptácie. Tvorcovia nechceli z rešpektu robiť to isté po druhýkrát a tak sa rozhodli vytvoriť si vlastný epizódny príbeh. Seriál bude sledovať rodinu, ktorú trhá na kusy brutálny násilný čin a hmla im nedá šancu na útek od reality. Nakoľko ide o seriál, divák sa dočká príbehov iných uväznených skupín a komunít, vrátane kostola, nemocnice, či nákupného centra. Spoločnosť sa začne rozpadať, z priateľov sa stanú cudzinci a zdravý rozum sa stratí hlboko v hmle. Je veľmi pravdepodobné, že seriál nebude obsahovať výrazné sci-fi prvky a hrozbu bude predstavovať niečo úplne iné.

Seriál The Mist bude vysielaný stanicou Spike, premiéru si odbije 22. júna tohto roku a zahrali si v ňom Morgan Spector, Alyssa Sutherland, Gus Birney, Danica Curcic, Okezie Morro, Luke Cosgrove, Darren Pettie, Russell Posner, Dan Butler, Isiah Washington, Jr. a Frances Conroy.

Prvý oficiálny trailer sa viac sústredil na postavy tesne pred a krátko po hmle. Druhý trailer sa naopak sústredí na deštrukciu, násilie a smrť, teda elementy, ktoré hmla so sebou priniesla.

Trailer:

Zábery z traileru: