Slovenský horor Šepoty dostal plnohodnotný trailer

Hľadáš stratené, stratíš hľadané.

Možno si spomínate na marec tohto roku, kedy sme vám priniesli atmosférickú upútavku na slovenský horor Šepoty. Ak vám doteraz nedávali spávať otázky o stave tohto zaujímavého projektu, prinášame vám skvelú novinu. Prišla nám správa o vydaní plnohodnotného traileru. Kým sa však k nemu dostaneme, pripomeňme si zaujímavosti i základné informácie o šepotavom horore z našich končín.

Film Šepoty je od režiséra a scenáristu Juraja Rusnáka a slovenských produkčných spoločností Business Art Production a EyeMedia Production. Podieľajú sa na ňom tvorcovia zo štyroch krajín- Slovenska, Česka, Rumunska a Ukrajiny. Za pútavú atmosféru a krásne scény sú zodpovedné lokality Ľubovnianského skanzenu, okolia Starej Ľubovne a Košíc.

Dej filmu sa bude odohrávať v dvoch časových úsekoch. Oba sa týkajú záhadného miesta, ktoré je známe mysterióznymi zmiznutiami a úmrtiami miestnych obyvateľov.

Tragickým zvláštnostiam sa nevyhol ani farmár Viktor so svojou rodinou niekedy v 19. storočí. Jeho rodina však nebola poslednou kvapkou v temnom mori hororu. Bizarne absurdné udalosti sa na tomto mieste dejú dodnes. Svoje o tom vie aj Laura, ktorej sestra sa tu stratila. Tá si so sebou vezme spoločníkov a sa vydajú nájsť jej sestru. Pátranie po nezvestnej dievčine však odhalí temné tajomstvá a pravdu, ktorá odomkne dvere to mučivej minulosti.

Vo filme si zahrali Eugen Libezňuk (Čiara), Henrieta Kecerová (Odsúdené), Miroslav Bodoki, Janka Štafurová, Lea Hromjaková, Pavel Jefimov, Dominika Vaššová, Dianne Závacka, Ivetka Fejková, František Balog a Andrej Sisák.

Nezabudnite taktiež na to, že financovanie projektu Šepoty funguje podielovou formou. Ktokoľvek tak môže film podporiť na tomto odkaze.

Temné „Šepoty“ majú za sebou druhú etapu natáčania. V súčastnosti sa rokuje o premiére v období medzi januárom a marcom budúceho roka.

Trailer:

https://www.youtube.com/watch?v=xCQ6uZ__KWE

Zábery z filmu:

Zábery z nakrúcania:

Plagát: