Preskočiť na obsah

Horor DreadOut podľa rovnomennej hry dostal oficiálnu upútavku

Indonézia v horore.

Každý hororový fanúšik a zároveň hráč pozná indonézsku hru DreadOut od Digital Happiness z roku 2014. Svojim herným mechanizmom spočívajúcim vo využívaní smartfónu pre odkrývanie hororu inšpirovala mnoho ďalších titulov, i keď tento koncept využívali staršie tituly Fatal Frame série. Okrem hernej sviežosti v hororovom žánri bol DreadOut skutočne desivý počin plný zaujímavého indonézskeho folklóru.

A práve to chce na obrazovky priniesť režisér Kimo Stamboel so svojim hororom DREADOUT inšpirovaným rovnomennou videohrou. Príbeh je však oproti hernej predlohe mierne upravený. Zatiaľčo hra sledovala vysokoškolákov objavujúcich opustenú dedinu a zvláštne paranormálne úkazy pohlcujúce nielen lokalitu, ale i hlavnú hrateľnú postavu Lindu Meilindu, film sa bude sústrediť na aspekt sociálnych sietí.

Vo filme tak divák uvidí skupinu vysokoškolákov túžiacich po internetovej popularite. Dosiahnuť ju chcú zdokumentovaním najstrašidelnejšieho domu v celej Indonézii. Povedzme len toľko, že v tomto prípade sa duchovia kamier nezľakli.

Film zrežíroval Kimo Stamboel (Macabre, Safe Haven z V/H/S 2). Zahrali si v ňom Jefri Nichol, Caitlin Halderman, Marsha Aruan, Ciccio Manassero, Suzana Sameh, Muhammad Riza Irsyadillah, Miller Khan, Mike Lucock, Cathy Natafitria Fakandi, Hannah Al Rashid a Salvita Decorte.

DREADOUT je z produkcie GoodHouse, SkyMedia, CJ Entertainment, Nimpuna Sinema & LytoGame. Film by mal vyjsť ešte tento rok cez Screenplay Films.

Trailer:

Zábery z filmu: