Preskočiť na obsah

Slávna Múmia sa vracia

Múmia povstane zo svojej hrobky už nabudúce leto.

Universal Pictures vlastní práva na celé klasické univerzum, ktoré sa zapísalo do histórie hororového žánru a stalo sa svätyňou tzv. monster movies. Bolo to práve Universal Studios, ktoré niekoľko desaťročí udávalo tempo hororu, počínajúc rokom 1923 s filmom Zvonár u Matky Božej a (prakticky) končiac rokom 1960 s filmom Leech Woman.

monsters

Universal Pictures a Universal Monsters filmy sú tak ikonické a legendárne, že v histórii filmového hororu majú vlastné špeciálne postavenie. Filmy ako The Phantom of the Opera, The Man Who Laughs, Dracula, Frankenstein, The Invisible Man, Bride of Frankenstein, Werewolf of London, The Wolf Man, Creature from the Black Lagoon alebo The Mole Men zostanú na poličke dôležitosti hororového žánru už na veky.

Medzi slávne hororové postavy, ktoré prebudilo práve Štúdio Universal Pictures, patrí aj slávna Múmia. Tá sa prvýkrát na filmovom plátne objavila v roku 1932. V hlavnej úlohe sa vtedy objavil slávny herec z rôznych hororových snímkov Boris Karloff.

Pochopiteľne, Múmia si zažila viacero reštartov a verzií. Medzi kritikmi najuznávanejšie filmy sa považuje tzv. éra Hammerovej hororovej série a to v rokoch 1959-1971, kam patria filmy The Mummy, The Curse of the Mummy’s Tomb, The Mummy’s Shroud a Blood from the Mummy’s Tomb. Čitateľom však môže byť známejšia Sommersova trilógia so začiatkom v roku 1999 a filmom The Mummy, neskôr The Mummy Returns a The Mummy: Tomb of the Dragon Emperor.

O oživení Universal Monsters sa hovorilo dlhšie a očakávalo sa, že to príde s Dracula Untold. Štúdio Universal Pictures to však odmietlo so slovami, že ide o samostatnú jednotku. The Mummy však oživením univerza už naozaj bude a to oficiálne.

Reštart série začne vojnovým komandom, ktoré si egyptskú hrobku odnesie do Londýna, len aby celý personál zistil, že sa v hrobke nachádza kráľovná zo starovekých čias a vôbec sa jej celá situácia nepáči.

Film zrežíroval Alex Kurtzman, ktorý mal prsty v Transformers, Mission:Impossible alebo Star Trek. Scenár napísal Jon Spaihts, zodpovedný za The Darkest Hour, Prometheus alebo Doctor Strange.

Vo filme sa objavia Tom Cruise, Russell Crowe, Annabelle Wallis (Peaky Blinders, Annabell), či Sofia Boutella (Star Trek Beyond, Kingsman: The Secret Service).

Nová Múmia sa objaví v slovenských kinách 8. júna 2017.

Čerstvý trailer:

Snímky z filmu:

2474_tpf_00075r_crop

2474_tpf_00042r

Plagát:

the-mummy-poster-via-universal