Preskočiť na obsah

Desivý šepot a duchovia v škole v horore Bisikan Iblis

Paranormálne javy na škole.

Už sme tu dlhšie nemali horor z Indonézie, tak to naprávame a prinášame vám oficiálny trailer na Bisikan Iblis od Hannyho R Saputru. Film je pritom adaptáciou novely Ghost Dormitory od mladej indonézskej spisovateľky Sucie Ramadhani.

Dej sleduje mladú Nany, ktorá ako 8 ročné dievča bola svedkom tragickej a nevysvetliteľnej smrti svojej matky Sophie. Z tohto incidentu si doteraz spomína len na entitu „čierneho diabla“ a pekelný šepot, ktorý násilnú smrť sprevádzal.

O 8 rokov neskôr Nany pocítila silné nutkanie prihlásiť sa na školu, ktorú v minulosti navštevovala aj jej nebohá matka. Otec Frans ju nechcel pustiť, no po náročnom rozhovore si Nany nakoniec vydupala svoje.

Život v internátnej škole Asrama Erly bol celkom normálny. Nany si našla niekoľko skvelých kamarátov, hlavne Shilu, ku ktorej mala najbližšie. Na druhej strane, mnohým dievčatám prítomnosť Nany prekážala. Študentky Violet a Hilda boli v tomto smere neznesiteľné, pri každej príležitosti museli na Nany skočiť so svojimi hlúpymi rečami.

Neznesiteľné ženské však nebudú tým jediným, s čím sa Nany bude musieť vysporiadať. V jeden deň započuje hrozivý, no pritom známy šepot. „Čierny diabol“ si prišiel aj po Nany. Táto paranormálna entita v sebe skrýva odpovede na otázky, ktoré by Nany chcela počuť. Prečo práve jej matka? Prečo ona? A ako s tým všetkým súvisí škola Asrama Erly?

Nany je odhodlaná bojovať. V tom jej pomôže nová spolubývajúca Gie, ktorá oplýva supernaturálnymi schopnosťami.

Bisikan Iblis je od režiséra Hannyho R Saputru. Vo filme si zahrali Amanda Manopo, Rebecca Klopper, Zoe Jackson, Andira Hadley, Nicole Parham, Raquel Katie Larakin, Ayu Dyah Pasha, Dicky Wahyudi, Aquene Aziz Dojorghi a Gilbert Pattiruhu.

Film je z produkcie MD Pictures, pichouse films, HOOQ Original a vyjde 13. septembra tohto roku.

Trailer:

Zábery z filmu:

Plagát: