Nový trailer na Halloween je bohatý na Michaela Myersa

Halloween v novom traileri.

Od prvého traileru ubehli takmer tri mesiace a boli to mesiace v hororovom žánri bohaté. No i napriek tomu zostal Halloween v mysliach bezpochyby každého fanúšika. Žánrová legenda sa má v októbri vrátiť a na to sa len tak zabudnúť nedá.

Teraz však vyšiel druhý trailer a v ňom strávite viac času po boku Michaela.

O novom Halloweene sa sporadicky šuškalo niekoľko rokov. Vystriedali sa rôzne názvy, odhadované dejové línie, spojitosti s ostatnými časťami filmovej série a zastavenia produkcie.

Danny McBride, jeden zo scenáristov pracujúcich na novom Halloweene, sa v minulosti vyjadril kriticky na adresu niekoľkých častí ikonickej série. Išlo hlavne o tie, ktoré prišli po prvých dvoch filmoch. Údajne stratili svoje desivé čaro, schopnosť vystrašiť a viac sa sústredili na absurditu postavy Michaela Myersa a jeho supernaturálny pôvod. Aj z toho dôvodu nový Halloween ignoruje všetky existujúce pokračovania. Ide tak o priamy sequel k prvému filmu z roku 1978.

Dej filmu si pripomeňme z minulého článku:

„Samotný koncept filmu je obohatený o dokumentárnu zložku. Britskí filmári v ňom totiž dokumentujú vyčíňanie Michaela Myersa spred 40 rokov. Návšteva jeho vražednej výsosti v zamrežovanom výklenku mentálnej inštitúcie je tak samozrejmosť.

Laurie Strode strávila 40 rokov v absolútnej paranoji. Svoj dom si ozdobila nástrahami, pascami a pevne dúfa, že sa Michaelovi Myersovi podarí utiecť z priestorov mentálnej inštitúcie. Vraj aby ho mohla konečne zabiť a oslobodiť sa zo svojho psychického väzenia.

To sa jej aj splní. Autobus prevážajúci samotného Michaela Myersa totiž havaruje.“

Film zrežíroval David Gordon Green (Pineapple Express, The Sitter, Our Brand Is Crisis, Stronger). So scenárom mu pomohli Jeff Fradley a Danny McBride. K produkcii sa pridal sám Jason Blum, hlava produkčnej spoločnosti Blumhouse (Paranormal Activity, Insidious, The Purge, Oculus, Split, Get Out). Ako exekutívny producent, kreatívny konzultant a hudobný skladateľ v tomto projekte nesmel chýbať otec Halloweenu John Carpenter. Za zmienku stojí aj fakt, že sa produkcie zúčastnila aj spoločnosť Trancas International Films, ktorá doteraz pracovala na všetkých častiach filmovej série Halloween.

Vo filme si zahrali Judy Greer, Andi Matichak, Will Patton, Virginia Gardner, Nick Castle a ikonickú postavu Laurie Strode opäť stvárnila úžasná Jamie Lee Curtis.

Halloween je z produkcie Trancas International Films, Blumhouse Productions, Miramax a vyjde 18.októbra (Října) tohto roku cez CinemArt.

Trailer:

Zábery z filmu:

Plagát: