Preskočiť na obsah

Japonsko prinesie ďalší bizarný horor

Nový horor nám poodhalí kúsok z japonskej kultúry.

Ázijský horor je sám o sebe značne široký pojem a aj napriek tomu, že ázijské hororové filmy spolu často zdieľajú isté prvky, sú stále svojsky špecifické. Ázijskej tvorbe môžeme ďakovať za skvelé snímky ako Shutter (2004, Thajsko), A Tale of Two Sisters (2003, Južná Kórea), Macabre (Thajsko, 2009). Vlastnú kategóriu má však Japonsko, krajina filmov Ringu (1998), The Grudge (2000), Dark Water (2002), Pulse (2001), Audition (1999) alebo aj slávneho filmu Onibaba (1964).

Japonsko je však svojou tvorbou tak originálne, že je vlastníkom „ochrannej známky“ J-Splatter, lebo aj samotný splatter svojou definíciou nestačil na zvláštnosť, akú je Japonsko schopné vyprodukovať. Masky akoby z iného vesmíru, litre krvi a násilie nepoznajúce hranice.

Yoshihiro Nishimura, známy hlavne filmom Tokyo Gore Police (2008), prinesie Kodoku Meatball Machine. Pôjde o ďalší pohľad na mimozemských parazitov meniacich ľudských hostiteľov na krvilačných Necroborgov. Tí uzreli svetlo sveta v roku 2005 vo filme Meatball Machine.

Kodoku Meatball Machine vyjde v roku 2017, nový trailer príliš príbeh nepoodhaľuje, za to však nešetrí na bizarnosti.

Trailer:

Snímky z filmu:

Značky: