Preskočiť na obsah

Šialený seriál Channel Zero sa predstavuje v nových klipoch

Seriál Channel Zero bude pokračovať aj v roku 2018.

Antologický seriál Channel Zero máme naozaj v obľube a v tomto roku sme sa jeho konceptu a druhej sérii s názvom No-End House venovali v troch článkoch. Od odvysielania poslednej epizódy druhej série neubehli ani len dva mesiace a už sa nám začína kopiť promo materiál k sérii tretej.

Channel Zero je populárna seriálová antológia z produkcie káblovej a satelitnej stanice Syfy,v ktorej každá séria predstavuje úplne nový bizarný príbeh. Tieto príbehy sú však vždy adaptáciami rôznych Creepypást. Creepypasta je používateľmi webu vymyslený a šírený paranormálny príbeh či legenda. Creepypasty v Channel Zero kreatívne riadi skúsený Nick Antosca, ktorý pracoval na seriáli Hannibal (2015) a na filme The Forest (2016).

Prvá séria seriálu Channel Zero bola založenána Creepypaste od Krisa Strauba s názvom Candle Cove. Diváci v nej mohli sledovať príbeh o mužovi, ktorý sa vrátil do rodného mestečka, aby vyriešil záhadné zmiznutie svojho brata z čas, keď boli ešte len malé deti. Prsty v tom však mala mať strašidelná detská televízna show z 80. rokov, ktorú si pamätá už len hŕstka ľudí.

Druhá séria s poslednou epizódou odvysielanou 25. októbra tohto roku bola dejovo založená na Creepypaste od Briana Russella, No-End House. Diváci sa dočkali Margot a jej kamarátov, ktorí spoločne navštívili bizarný dom, v ktorom sú každé jedny dvere vstupnou bránou do šialeného teroru plného absurdných hororových javov.

Séria tretia bude niesť názov Butcher’s Block a bude inšpirovaná ikonickou Creepypastou Search and Rescue Woods. Jej autorom je Kerry Hammond, no 8 častí strašidelného príbehu sa objavovali na subreddite /r/NoSleep od užívateľa s nickom searchandrescuewoods. Prvá časť desivej Creepypasty sa na Reddite objavila v auguste roku 2015. Posledná prišla v decembri toho istého roku.

Creepypasta Search and Rescue Woods o paranormálnych udalostiach, bytostiach a záhadných schodoch v strede národného parku sa stala tak populárnou, že jej autor chystá aj románovú podobu.

Channel Zero: Butcher’s Block divákom predstaví Alice, ktorá sa presťahuje do nového mesta a dopočuje sa o zaujímavej legende, podľa ktorej sa v horších častiach mesta nachádzajú schody zodpovedné za záhadné miznutia obyvateľov.

Channel Zero: Butcher’s Block ešte nemá určený presný dátum vydania, no bude to v roku 2018. V tretej sérii sa objavia mená ako Olivia Luccardi, (It Follows), Holland Roden (Teen Wolf), Rutger Hauer (Blade Runner), Brandon Scott (Wreck-It Ralph) a Krisha Fairchild (Krisha).

Nové promo klipy:

Bad:

Sickness:

Energy:

Stronger:

Stairs:

Teaser:

Zábery zo seriálu:

Plagát: