Preskočiť na obsah

Desivý príbeh o tajomnom sériovom vrahovi od scenáristky Ženy v čiernom

Desivý príbeh o sériovom vrahovi vo filme The Limehouse Golem.

Dan Leno and the Limehouse Golem od Petra Ackroyda je mysteriózny román s prvkami hororu z roku 1994, zasadený do viktoriánskej éry v ktorej môže byť čitateľ svedkom zaujímavého mixu fikcie a historických postáv. Všetko v jednej desivej spleti záhadných vrážd. Pozornosť sa však upriamuje na speváčku Elizabeth Cree, obvinenú z vraždy svojho manžela, ktorej hrozí trest smrti obesením. Do vyšetrovania sa však zapletie slávny komik a jej kamarát Dan Leno.

Presne toho sa drží pripravovaný mysteriózny horor The Limehouse Golem v ktorom utrápenej Elizabeth môže pomôcť Dan Leno s novým vyšetrovateľom Johnom Kildarom. Ten sa má pozrieť na sériu brutálnych vrážd sériového vraha, ktorý si vyberá obete bez jedinej spojitosti, telá sú takmer neidentifikovateľné a na každom mieste činu zanechá svoj krvavý podpis nesúci mýtické meno Golem. Vraždy sú nevysvetlené a Elizabeth sa kráti čas. Tá si udržuje svoju nevinnosť a verí, že za vraždou stojí práve sériový vrah.

Divák sa ocitne v roku 1880, pár rokov predtým, než Spojené kráľovstvo spoznalo slávne neslávneho Jacka Rozparovača. Zraky nielen vyšetrovateľov sa upriamia takmer na každého obyvateľa londýnskej štvrti Limehouse. Akoby každý niečo skrýval. Príbeh sa zapletie až tak veľmi, že sa s vraždami začnú spájať osoby Karla Marxa a Georga Gissinga. Prípad naberie na absurdnosti takých rozmerov, že sa začnú šíriť klebety o legendárnej mýtickej postave Golema.

Podarí sa dvojici nájsť vraha a očistiť meno Elizabeth?

O réžiu sa postaral Juan Carlos Medina so skúsenosťami s hororom vďaka filmu Painless (2012). O scenár sa postarala skúsená scenáristka Jane Goldman, ktorá okrem filmov Kick-Ass (2010), Kingsman: The Secret Service (2014) a Miss Peregrine’s Home for Peculiar Children (2016), stála aj pri úspešnom horore Žena v čiernom (The Woman in Black, 2012).

Vo filme si zahrali Olivia Cooke, Bill Nighy, Sam Reid, Douglas Booth, María Valverde, Eddie Marsan, Daniel Mays, Adam Brown, Morgan Watkins, Amelia Crouch.

The Limehouse Golem vyjde 1. septembra v Spojenom kráľovstve.

Trailer:

Zábery z filmu:

Plagát:

Značky: