Vyšiel nový trailer na (možno) horor roku

Charlie a Hereditary.

Na konci januára sme vydali článok s nadpisom „Vyšiel trailer na horor roku?“ a i keď išlo z časti o spontánne nadšenie, samotný trailer bol zostrihaný takým štýlom, že musel zaujať i toho najväčšieho hororového skeptika. Navyše, tento film si odbil premiéru 21. januára na Sundance Film festivale a recenzenti ho okamžite označili za nový kult hororu a Exorcistu našej generácie. Tento film nesie názov Hereditary a dnes dostal svoj druhý trailer.

Keďže koniec januára, kedy vyšiel prvý trailer, bol na nové hororové filmy celkom skúpy, bolo jednoduché ho bez rozmýšľania zaradiť medzi adeptov na honosný titul najlepšieho hororu roku. Dnes už vieme, že Hereditary bude bojovať minimálne s filmom A Quiet Place (Tiché miesto) od režiséra, akčného hrdinu a Jima z The Office Johna Krasinskeho. Krasinski si pre rok 2018 pripravil nemý horor a šokoval Hollywood. Len doma v USA mu Tiché miesto zarobilo 150 mil. USD v Box Office. Na Rotten Tomatoes svietia Tomatometer s 95%, certifikát Fresh a hodnotenie takmer 10 tisíc divákov sa zastavilo na 86%. Tiché miesto vyjde v Česku a na Slovensku 3.5.2018.

No ale späť k hviezde tohto článku. V januári sme film zhrnuli najlepšie, ako sme vedeli:

„Film Hereditary je od režiséra a scenáristu Ariho Astera, pre ktorého je toto dielo celovečerným režisérskym debutom. V ňom sa ako diváci staneme súčasťou smútiacej rodiny Grahamovcov, ktorú stmelí smrť babičky Ellen. Ellen žila tajomný, tichý, samotársky a mierne nezvyčajný život. Mala vlastné rituály, úzky okruh priateľov a čudesnú fascináciu s jej vnučkou Charlie, na ktorú sa až nezdravo upínala od jej úplného malička.

Práve Charlie sa stane menovateľom nemysliteľných javov, ktoré postihnú všetkých rodinných príslušníkov. Vyzerá to totiž tak, že rodina po Elleninej smrti zdedila niečo, čomu by sa najradšej vyhla a Charlie je tu na to, aby odkryla hrôzostrašné tajomstvá schovávajúce sa v ich vzťahoch. Tie ich začnú kúsok po kúsku trhať. Snaha o záchranu tak zostane na matku, ktorá začne postupne chápať dôvody, pre ktoré ich postihol zdedený teror.“

Nový trailer sa sústredí práve na postavu Charlie, ktorú stvárňuje Milly Shapiro. Trailer síce (našťastie) toho veľa neprezradil, no aspoň nám umožnil nahliadnuť do zvláštnych zvykov a klikajúcich tikov Charlie.

Okrem Milly Shapiro sa vo filme objavia Toni Collette, Gabriel Byrne, Alex Wolff a Ann Dowd. Film je z produkcie A24 (The Witch, The Monster, Green Room, It Comes at Night, The Killing of a Sacred Deer), PalmStar Media, Windy Hill Pictures a dokonca aj Kevina Scotta Frakesa (Split).

Hereditary uvidíte v českých a v slovenských kinách a to od 19.07.2018 vďaka Forum Film Slovakia a Vertical Entertainment. Bude to síce viac ako mesiac po premiére v USA, ale čakať sa určite oplatí.

Nový trailer:

Zábery z filmu:

Plagát: