Preskočiť na obsah

Otvorte bránu do sveta mŕtvych v horore Nightworld

Svet mŕtvych v horore Nightworld.

Pracovníci bezpečnostných služieb to naozaj nemajú ľahké, hlavne tí, ktorí chránia nočné opustené objekty. Jasné, je fajn mať budovu takmer celú pre seba, pozerať filmy, púšťať si hudbu, či len tak si zdriemnuť. Väčšinou sa aj tak predsa nič nedeje. No stačí započuť zvuk pripomínajúci kroky a nočná idylka sa premení na hororový boj s vlastnou imagináciou.

O niečo horšie to bude mať bývalý policajt Brett Anderson, ktorý pracuje pre súkromnú bezpečnostnú službu a vyhliadnu si ho majitelia jednej nádhernej starej obytnej budovy v Sofii v Bulharsku. Brett si veľmi rýchlo uvedomí, že nejde len o obyčajnú prácu. Majitelia sa správajú zvláštne, povedia mu, že mu v jeden večer zazvoní telefón a hlas v sluchátku mu dá príkazy. Navyše, celá budova je trojposchodová a len štyri apartmány sú funkčné.

Jeho hororový pocit sa začne materializovať vtedy, keď mu naozaj niekto zavolá a neskôr budovu navštívi záhadný muž. Ten mu začne rozprávať absolútne bizarnosti a Brett ich vôbec nedokáže svojou zdravou mysľou spracovať. Brett je následne upozornený na vysoké tajomné dvere v budove. Údajne v sebe skrývajú nebezpečný svet. Svet mŕtvych. Zabudnuté duše sa chcú dostať von a je aj Brettovou úlohou, aby k tomu nedošlo. Lenže svet mŕtvych duší je príliš silný pre smrteľníkov a boj o slobodu tak bude mať jasného favorita.

Na režisérskej stoličke úradoval čílsky režisér Patricio Valladares (Vlad’s Legacy, Hidden in the Woods). O scenár sa postarali Loris Curci, Dimitar Hristov, Barry Keating a Milan Konjevic. Vo filme si zahrali Jason London, doživotný Freddy Krueger Robert Englund a Gianni Capaldi.

Nightworld z produkcie Open Frames a Global Group vyjde v kinách a na VOD v USA cez distribučnú spoločnosť Gravitas Ventures 20. októbra tohto roku.

Trailer:

Zábery z filmu:

Plagát: