Preskočiť na obsah

Šialená myseľ Stephena Kinga v novom seriáli Castle Rock

Castle Rock je svetom Stephena Kinga.

V našom nedávnom článku sme sa venovali S. Kingovi a jeho dielam, ktoré určite uvidíme v audiovizuálnej forme a nad ktorými kompetentní uvažujú. Rekordný úspech filmu To (It) a chvály kritikov na adaptáciu Geraldovej Hry otvorili bránu do sveta mysle majstra hororu a filmové štúdiá chcú dať konzumentom to, po čom tak veľmi túžia.

Vieme, že Gaumont Television pripravuje televízny seriál s názvom “8” podľa poviedky N. z Kingovej zbierky poviedok Just After Sunset (2008) a že sa vedú rozhovory o seriálovej adaptácii románu Svedectvo (The Stand, 1978). Majster hororu sa v jednom rozhovore vyjadril aj o možnej celovečernej filmovej adaptácii románu Prekliatie Salemu (Salem’s Lot, 1975). Zarátať si môžete aj film 1922 podľa rovnomennej poviedky. Ten uvidíte 20. októbra na Netflixe.

Streamovacia služba Netflix v súčastnosti kraľuje v Kingovej tvorbe a v tieni neúspechu seriálu Hmla (The Mist) od televíznej stanice Spike ukazuje, ako sa správne tvoria adaptácie fantázie S. Kinga.

Konkurovať sa však hodlá služba Hulu, ktorá už vo februári tohto roku vydala prvý teaser trailer na seriál Castle Rock. Ten nesie názov po fiktívnom mestečku, ktoré sa nachádza v štáte Maine.

Seriál samotný v súčastnosti nosí kabát tajomstiev a detaily o príbehu nie sú vôbec známe. Castle Rock má byť podľa všetkého pavučinou utkanou z mytológie sveta Stephena Kinga. Vieme, že uvidíme postavy a minimálne načrtnuté príbehy z diel ako sú Prepotrebné Veci, Žiarenie, To, Temná Veža, Pavučina snov, Zelená míľa, Misery, Vykúpenie z väznice Shawshank, Nočná zmena, Štyri po polnoci, či Dolores Claiborne.

Momentálne v New Yorku prebieha Comic Con a seriál Castle Rock tam má vlastný panel. Služba Hulu k tejto príležitosti vydala druhý teaser trailer, ktorý je stále rovnako tajomný, no cítiť z neho Kingovu atmosféru. Sledujte pozorne, uvidíte v ňom Sissy Spacek, ktorá si zahrala v prvej filmovej adaptácii Carrie a taktiež Billa Skarsgårda, ktorého ste videli ako Pennywisa vo filme To (It).

Seriál vytvorili Sam Shaw a Dustin Thomason a je z produkcie Bad Robot. Túto spoločnosť založil J.J. Abrams, ktorého môžete poznať z projektov Alias (2001), Lost (2004), či filmov Mission: Impossible 3 (2006), Star Trek (2009), Super 8 (2011), Star Trek: Into Darkness (2013) a Star Wars: The Force Awakens (2015). Pri tomto projekte figuruje ako exekutívny producent.

Castle Rock vyjde v roku 2018 na Hulu v 10 epizódnom formáte.

Trailer:

https://www.youtube.com/watch?v=K3U7Z94NHgg

Zábery z traileru: