Preskočiť na obsah

Nočné kreatúry s chuťou na ľudské mäso v horore Hostile

Nočné kreatúry v horore Hostile.

Sem-tam každý pomyslí na na to, aký by bol svet s menej (takmer žiadnymi) ľuďmi. Zvyčajne ide o myšlienky, ktoré sa do mysle zakrádajú počas cestovania v prostriedkoch hromadnej dopravy, v čakárniach, či v radoch v supermarketoch, keď majú akcie na bundy a maslo.

Juliette sa však ocitne v realite, ktorá dokonale kopíruje podobné apokalyptické predstavy. Svet totiž pohltila hrôzostrašná epidémia, ktorá si so sebou vzala takmer celé ľudstvo. Svetom blúdi len pár tisícok ľudí a spolu s wifi neexistujú žiadne morálne pravidlá a zákony, ktorými by sa všetci riadili. Preživší vytvorili menšie skupiny a snažia sa zo všetkých síl prežiť. Dni trávia hľadaním bezpečných miest a jedla, ktoré by im aspoň chvíľu vydržalo. Potraviny sa poväčšine nachádzajú priamo v mestách, no každý sa bojí do nich vkročiť. Ľudí vo svete síce ubudlo, no na vrchole potravinového reťazca sa objavili deformovane vyzerajúce kreatúry aktívne výhradne v noci.

Juliette, i napriek života plného samostatnosti, je členkou skupiny, ktorej dochádzajú základné potreby na prežitie. Nikto sa do miest nehrnie, zostať v obkľúčení krvilačných monštier je totiž to posledné, čo im chýba. Juliette sa odvážne odhodlá ísť po potraviny sama. Nasadne do auta a dupne na pedál ich poslednej záchrany.

Juliette sa však do cieľa nedostane. Ocitne sa dolu hlavou vo svojom pokrčenom aute – na púšti, so zlomenou nohou a slnkom zapadajúcim za obzor. Juliette je ďaleko od miesta svojej destinácie a ešte ďalej od skupiny, pri ktorej sa cítila aspoň trochu v bezpečí. Teraz zostala úplne sama. Teda, to by bol ten lepší prípad. Horor spočíva v tom, že tak úplne sama nie je. V tme sa niečo skrýva a to „niečo“ má chuť na Juliette.

Film Hostile z produkcie Full Time Films, H Films a Title Media je celovečerným režisérskym debutom Mathieua Turiho, ktorému produkčne asistoval Xavier Gens (Frontière(s), The Divide). Vo filme si zahrali Javier Botet, Grégory Fitoussi, Brittany Ashworth a iní.

Hostile v súčastnosti brázdi festivalmi a presný dátum vydania inou formou nie je známy.

Trailer:

Zábery z filmu:

Plagát: