Preskočiť na obsah

Ženská pomsta v krvavom horore Revenge

Pomsta je sladká.

Rape and revenge so svojou klasickou žánrovou premisou posledné roky toho príliš veľa neponúkol. I keď bol tento subžáner vždy vnímaný ako snaha o feministickú erupciu v hororovom žánri, málokto by skutočne povedal, že vo filmoch ako je I Spit on Your Grave vidno bojovnosť žien v patriarchálnom svete. Aj samotná herečka Camille Keaton vyjadrila znechutenie nad skúsenosťou v kine, kde väčšina chlapského osadenstva tlieskala pri scénach obsahujúcich sexuálne zneužívanie. Toľko pre feminizmus.

Film Revenge od režisérky Coralie Fargeat však chce priniesť niečo nové, podľa traileru minimálne sladko-pestrý neon vizuálny štýl a twist v podobe po vražde „vzkriesenej“ ženy. Tou ženou je Jen, mladá, sebavedomá a zamilovaná do Richarda, ktorý sa ukáže byť tým nesprávnym partnerom do života.

Len chvíľu po začatí radovánok v dovolenkovom dome ďaleko od civilizácie, sa páru pred dverami objavia od pohľadu slizkí Richardovi kamaráti. Tí sa nachádzajú v okolí kvôli lovu, no chúťky si robia práve na Jen.  Richard sa ako „správny“ chlap rád o svoju ženu podelí.

No keď sa Jen dala na útek, bolo pre nich lepšie zbaviť sa obete a svedka v jednom. Jen však pád zázračne prežije – silnejšia a s túžbou pomstiť sa.

Vo filme si zahrali Matilda Lutz, Kevin Janssens, Vincent Colombe a Guillaume Bouchède. Revenge je z produkcie M.E.S. Productions, Monkey Pack Films, Charades, Logical Pictures, Nexus Factory, Umedia a na VOD vyjde 11. mája.

Necenzúrovaný trailer:

Zábery z filmu:

Plagát:

Značky: