Preskočiť na obsah

Sériový vrah v štýle Stranger Things

Tie roky osemdesiate.

Nostalgia 80. rokov vo filmovom / seriálovom svete vôbec neutícha a fanúšikovia ju svojou láskou k Stranger Things a It len znásobujú. 80. roky akoby boli zlatým stredom, s ktorým sa dokážu z rôznych dôvodov stotožniť viaceré generácie. Lak vo vlasoch, telefón na šnúre a synth pop sú artefakty minulosti, ktoré nás neplánujú opustiť. Na tejto nostalgickej vlne sa nesie horor Summer of ’84.

Ak si však hovoríte, že sa chce niekto ďalší priživiť na popularite Stranger Things, musíme vás upozorniť, že kreatívna trojica François Simard, Anouk Whissell a Yoann-Karl Whissell, známa aj ako RKSS, ešte pred „zvláštnym“ šialenstvom priniesla filmovým fanúšikom akčnú retro sci-fi hororovú šialenosť Turbo Kid. Ak ste tento počin nevideli, odporúčame ho.

Summer of ’84 na prvý pohľad pôsobí ako príjemný mix The Goonies, It, Stranger Things a Disturbia. Vďaka nemu sa totižto presunieme do leta 1984 a prázdninového života 15 ročných tínedžerov. Bezstarostnosť prázdnin im však naruší vyčínanie lokálneho sériového vraha poeticky prezývaného The Cape May Slayer.

Davey Armstrong, konšpiračný teoretik na voľnej nohe, si za svoju primárnu prázdninovú aktivitu zvolí špehovanie vlastného suseda – člena mestskej polície. Podľa Daveya je práve jeho sused povestným sériovým vrahom. O tomto podozrení informuje svoju partiu unudených kamarátov a spoločne sa pustia do misie poctivého susedského sledovania. Policajt a sused Wayne Mackey však pôsobí príliš milo a nevinne. Navonok nič nenasvedčuje tomu, že je zodpovedný za zmiznutia viacerých mestských detí. No Davey a jeho kamaráti sa nehodlajú vzdať. Práve táto neoblomnosť ich vrhne do reálneho nebezpečenstva. Davey sa zrejme nemýlil. No kto uverí unudeným deťom?

Ako sme spomínali, o réžiu sa postarali François Simard, Anouk Whissell a Yoann-Karl Whissell a scenár napísali Matt Leslie a Stephen J. Smith. V Summer of ’84 si zahrali Graham Verchere, Judah Lewis, Tiera Skovbye, Shauna Johannesen, Rich Sommer, Cory Gruter-Amdrew, Jason Gray-Stanford a Susie Castillo.

Summer of ’84 je z produkcie Gunpowder & Sky (Tragedy Girls, Eat Brains Love, Family Blood, Totem) a Brightlight Pictures. Film vyjde 10. augusta vo vybraných kinách v USA. Predtým sa však ešte objaví na kanadskom Fantasia International Film Festivale 14. júla.

Trailer:

Zábery z filmu:

Plagát:

Značky: