Krvavá narodeninová oslava v šialenom filme Book of Monsters

Skúška dospelosti inak.

V auguste sa v Londýne tradične uskutoční ďalší ročník festivalu Fright Fest a to znamená, že sa nám cez trailery začnú postupne predstavovať jeho účastníci. Tentoraz našu pozornosť upútal krvavý a zábavne vyzerajúci horor so ženskými postavami v hlavných úlohách Book of Monsters. Na tento film sa úspešne vyzbierali fanúšikovia cez platformu Kickstarter v auguste minulého roka. Tvorcovia tento spôsob financovania poňali po svojom a prispievateľom dali možnosť vybrať príšery, ktoré sa vo finálnej verzii filmu objavia.

Book of Monsters je inšpirovaný klasikami deväťdesiatkového a osemdesiatkového hororu ako Scream, Gremlins či Buffy The Vampire Slayer. Trailer dýcha čiernym humorom, šialenstvom a morbídnosťou.

Príbeh filmu sa motá okolo narodeninovej oslavy Sophie. Bude mať vytúžených 18 rokov a k tomu jednoducho patrí pravá „dospelácka“ párty. Na jej smolu sa počas „romantického“ výpadku v jednej z izieb „otvorí“ kniha temných síl a na oslavu prídu neočakávaní hostia – šesť monštier s chuťou na ľudské mäso.

Sophie okamžite zhrabne svoje kamarátky a spoločnými silami sa pustia do boja s hororovými kreatúrami.Osemnástka je len jedna a Sophie si svoju oslavu rozhodne nenechá prekaziť.

Book of Monsters zrežíroval Stewart Sparke a napísal Paul Butler. Vo filme si zahrali Lyndsey Craine, Michaela Longden, Lizzie Stanton, Anna Dawson, Hannah Rose-Muirhead, Steph Mossman a Nicholas Vince.

Book of Monsters je z produkcie Dark Rift Films a na Fright Feste sa ukáže 25. augusta.

Trailer:

https://www.youtube.com/watch?v=AqJVwCY-6NY

Zábery z filmu:

Plagát: