Preskočiť na obsah

Paranormálne prípady od režiséra Thor: Ragnarok

Šialený Nový Zéland.

Spomínate si na What We Do in the Shadows, upírsky hit z roku 2014, ktorý mala na svedomí dvojica Jemaine Clement (Flight of the Conchords) a Taika Waititi (Thor: Ragnarok)? V januári sme priniesli správu, že sa chystá seriálová verzia pre stanicu FX. Postavy Deacona, Viaga a Vladislava z originálu majú nahradiť kreatúry Nandor, Nadja a Lazslo. Originálni autori Jemaine Clement a Taika Waititi budú kormidlovať aj tento televízny projekt. Clement v pozícii scenáristu/exekutívneho producenta a Waititi sa uchopí réžie, minimálne pilotnej epizódy.

To však nie je všetko. Šušká sa aj o pokračovaní We’re Wolwes (were-wolwes, chápete? Haha!), ktoré, ako názov napovedá, bude namiesto upírov sledovať bežný život svorky humanoidných vlkov z bizarného hlavného mesta Wellington, Nový Zéland.

Ak vám však sequel a seriálový spin-off nestačia, možno sa potešíte projektu Wellington Paranormal, taktiež od Waititiho a Clementa. V ňom bude divák sledovať policajnú dvojicu Minoguea a O’Leary, ktorých ste mohli vidieť v originálnom What We Do in the Shadows. Seržant Ruawai Maaka si totiž všimne čoraz väčší výskyt paranormálnych javov v hlavnom meste Nového Zélandu. Zriadenie paranormálnej policajnej jednotky je tak jediným logickým riešením urgentnej problematiky.

Minogue a O’Leary budú v šesťdielnom seriáli riešiť posadnutia démonmi, kruhy v obilí, lúpež v krvnej banke či sťažnosť na hluk v strašidelnom dome. Každá epizóda bude trvať tridsať minút. Podľa IMDB by sa mali v seriáli objaviť aj milovaní upíri Viago a Vladislav.

Wellington Paranormal začne svoje vysielanie od 11. júla na novozélandskej stanici TVNZ 2.

Trailer:

Zábery z filmu: