Preskočiť na obsah

Sériový vrah Ted Bundy v traileri na film Extremely Wicked, Shockingly Evil and Vile

Život sériového vraha.

O filme Extremely Wicked, Shockingly Evil and Vile sme napísali ešte v máji 2017, kedy vyšla správa o hercovi, ktorý bol povolaný stvárniť sériového vraha Teda Bundyho. Do mysle psychopatického perverzáka sa totiž mala ponoriť bývalá Disney hviezda Zac Efron. Už vtedy sa diskutovalo o tom, akú atmosféru sa bude režisér Joe Berlinger snažiť navodiť. Novo vypustený teaser trailer by mal všetky špekulácie ukončiť.

Theodore Robert Bundy (narodený ako Theodore Robert Cowell) je meno, ktoré pozná zrejme aj človek s absolútne nulovým záujmom o sériových vrahoch a jeho podobizeň sa stala súčasťou akéhosi kolektívneho vedomia. Niet sa tomu prečo čudovať. Ted Bundy zo svojho súdneho procesu spravil mega show, svojimi činmi vyvolal nejednu nočnú moru a svojou charizmou si vydobyl nejedno ženské srdce.

Ted sa už v roku 1968 venoval malým krádežiam a postupne začal skúmať svoju túžbu zabiť. Aj keď sa oficiálne jeho vražedná púť začala v roku 1974, sám sa vyjadril, že začal omnoho skôr (v roku 1969 alebo v roku 1961). Obdobie medzi rokom 1974 a 1978 označil za predátorske. Zabil v ňom 30 žien. Všetky obete boli tmavovlasé, štíhle a vo veku od 15 do 25 rokov.

Jeho znalosti policajnej investigatívnej činnosti mu dopomohli vyhnúť sa podozreniam. Obete vraždil a zbavoval sa ich pozostatkov v oblastiach, ktoré vždy patrili pod inú policajnú jurisdikciu a to dokopy až v 7 štátoch USA. Nikdy nepoužil strelnú zbraň, nezanechal ani jeden odtlačok prsta a jeho obete okrem vzhľadu nič špecifické nespájalo.

Ted Bundy mal za sebou desiatky fanúšičiek na každom jednom súde, počas pobytu vo väzení sa dokonca aj oženil. Ted Bundy zomrel 24. januára v roku 1989 na elektrickom kresle.

Joe Berlinger, známy hlavne svojimi dokumentárnymi filmami a hororom Blair Witch 2 (2000) má túžbu vytvoriť desivý triler na spôsob filmu „Catch me if you can (2002)“.  Okrem toho jeho nový dokumentárny film o T. Bundym s názvom Conversations with a Killer: The Ted Bundy Tapes nájdete už teraz na Netflixe.

Film Extremly Wicked, Shockingly Evil and Vile sa pozrie na život Teda Bundyho cez oči jeho partnerky Elizabeth Kloepfer. Príbeh sa teda začne písať v roku 1969 a dostane sa až k udalostiam po súdnom procese.

Extremly Wicked, Shockingly Evil and Vile zrežíroval Joe Berlinger a napísal Michael Werwie. Vo filme si zahrali Zac Efron, Lily Collins, John Malkovich, Kaya Scodelario, Jim Parsons, Angela Sarafyan a Jeffrey Donovan.

Filmová agentúra a produkčná spoločnosť Voltage Pictures uvedie Extremly Wicked, Shockingly Evil and Vile tento víkend na filmovom festivale Sundance.

Trailer:

Zábery z filmu:

Značky: