Okultizmus v psychiatrickej liečebni v horore Darkness Visible

Psychiatrická liečebňa pod vplyvom čarodejnice.

Ronnie bol vychovaný v Londýne a svoju rodnú Kalkatu v Indii nikdy nenavštívil. Nemal dôvod, jeho mama Suleka ho doslova zobrala na ramená a ušla s ním za novým životom takmer pred 28 rokmi a jednoducho doposiaľ nenastala situácia, ktorá by ho priniesla naspäť. „Doposiaľ“ je dôležité slovo, pretože sa ukáže, že za záhadných okolností zmiznutá mama sa nachádza v nemocnici v Kalkate.

Ronnie konečne dostal pádny dôvod na cestu za svojimi koreňmi. Už po príchode do Kalkaty ho objal veľmi zvláštny a nevysvetliteľne nepríjemný pocit. Navyše, jeho myseľ neustále ničila otázka, prečo sa jeho mama vôbec do Kalkaty vrátila a nič mu o tom nepovedala.

Mama ho na lôžku v nemocnici varovala a s vystrašenou urgenciou ho vyhnala naspäť domov do Londýna. No kým sa Ronnie dokázal spamätať a vstrebať, čo sa za posledné hodiny stalo, Suleka sa stala obeťou rituálnej vraždy a zmätené srdce Ronnieho začalo upadať do temného hnevu. S túžbou pomstiť sa a zistiť, čo sa jeho mame stalo, ho osud priniesol k vedomostiam o bizarných vraždách, ktoré záhade prestali pred 28 rokmi – v rovnakom čase, kedy jeho mama Suleka odišla preč z krajiny.

So Sulekou však vraždy neprestali. Ich počet rástol každým jedným dňom. Akoby príchod jeho matky spustil novú vlnu násilia. Všetky stopy však viedli k doposiaľ nepoznanej rodine z matkinej strany, k miestnemu psychiatrickému ústavu a údajnej čarodejnici Rakhee.

Horor Darkness Visible je z UK produkcie v Kalkate a film zrežíroval Neil Biswas. Na scenári spolupracoval Ben Hervey. Vo filme si zahrali Sayani Gupta, Jaz Deol, Salóme Gunnarsdóttir, Seema Biswas, Neil Bhoopalam, Kaushik Mitra a Janardan Ghosh.

Darkness Visible je z produkcie Bigscope Films a vyjde cez Blue Fox Entertainment 08.02.2019 na VOD.

Trailer:

Zábery z filmu:

Plagát: