Seriálový Vreskot sa vracia

Originálny Ghostface prichádza.

Spomínate si ešte na seriálový Vreskot pod originálnym názvom Scream: The TV Series? Naposledy sme o ňom písali pred viac ako dvoma rokmi, keď sa objavili informácie o možnom reštarte seriálu a teda v poradí tretej sérii.

Seriál Scream, vyrobený pre MTV za pomoci produkčnej a distribučnej spoločnosti Dimension Television (Halloween, Scream, Scary Movie) a dohľadu Wesa Cravena, si hlavne svojou prvou sériou našiel niekoľko stotisíc divákov a to aj vďaka tomu, že bol vytvorený na základe predlohy hororového kultu s rovnakým názvom.

Showrunneri Jill Blotevogal a Jaime Paglia stavili na napätie, zvraty a záhadnosť okolo maskovaného sériového vraha. Duu sa podarilo do seriálu vložiť kus atmosféry filmovej predlohy a lásku k originálu a samotnému žánru. Tak ako aj filmový Scream mal neustále komentujúceho hororového maniaka Randyho Meeksa, tak aj seriálová podoba si bola vedomá svojich žánrových nedostatkov a diváckych očakávaní vďaka postave Noaha Fostera, cez ktorého sa aj samotný divák mohol stať súčasťou šialeného vražedného príbehu.

Stanica MTV pred druhou sériou vymenila dvojicu showrunnerov za Michaela Gansa a Richarda Registera. Aj keď sa druhá séria snažila vyrozprávať viac koherentný príbeh so zreteľnejšími odkazmi na hororové klasiky (pozn.názvy epizód niesli mená hororových filmov), diváci nadšením neskákali. Seriál akoby po prvej sérii seriál stratil svoje čaro a rozsah štrnástich epizód oproti desiatim v prvej sérii diváka zrejme unavoval.

MTV sľubovala zmenu a návrat k silným začiatkom a objednala si 6 epizód ešte v roku 2016. O reštarte sa odvtedy prakticky mlčalo a život seriálu ohlasovali len sporadické správy.

V MTV časom o seriál stratili záujem a predali ho konkurenčnej stanici VH1. Tá dnes oznámila oficiálny dátum vydania a uverejnila prvý trailer.

Tretia séria s názvom Scream: Resurrection bude mať 6 epizód, ktoré budú odvysielané počas troch nocí a to od 8. júla do 10. júla. Každú noc tak budú divákov čakať dve časti sledujúce príbeh futbalistu Deiona Elliota, jeho tragickej minulosti a zvláštnej partii priateľov.

Reštart seriálu mal pod palcom nový showrunner Brett Matthews (The Vampire Diaries, Supernatural). Medzi exekutívnymi producentmi stále nájdeme Wesa Cravena. Pridala sa k nemu však aj Queen Latifah. Medzi hercami uvidíte mená ako Mary J. Blige, Tyga, CJ Wallace a Keke Palmer.

Čo je však ešte zaujímavejšie je to, že v seriáli poprvýkrát uvidíme originálnu masku Ghostface, ktorú z licenčných dôvodov v minulých sériách nemohli použiť. Vraha nadaboval Roger Jackson, ktorý bol jeho hlasom i vo filmovej sérii.

Scream: Resurrection bude bežať na VH1 od 08.07.2019 do 10.07.2019.

Trailer:

Zábery z filmu: