Telefón z pekla a Dakota Johnson v horore Wounds

Niekedy je lepšie telefón odložiť.

Keby ste na zemi našli spadnutý smartfón, zobrali by ste si ho s cieľom vypátrania majiteľa a následného poctivého vrátenia? Ak áno, po filme Wounds si to možno s nájdeným telefónom namierite do najbližšieho kostola s čerstvou svätenou vodou.

Príbeh filmu je o Willovi, optimisticky naladenom barmanovi z New Orleans, ktorého priateľka Carrie akoby z oka vypadla Anastasii z filmovej série Päťdesiat odtieňov sivej. V skratke, Will bol celý život typom človeka, ktorý sa sústredil na to dobré a komplikácie ležérne ignoroval.

To však netušil, že absolútna triviálnosť mu kompletne zmení život. Keď sa v jeho bare odohrá menšia bitka, po bande vysokoškolákov zostane na dlážke mobilný telefón. Will si ho vezme k sebe domov, no pri snahe vypátrať majiteľa sa začnú diať desivé veci.

Bizarné správy, šialené telefonáty a fotografie v mobile patria do filmovej hororovej reality. Aj z toho dôvodu sa Will rozhodne nechať mobil mobilom. Jeho priateľka Carrie má však iný plán. Záhada strašidelných hovorov a správ jej nedá spávať, tak sa pustí do pátrania. Čo však netušila je to, že namiesto odpovedí na otázky nájde peklo, ktoré jej i Willovi zmení životy na nepoznanie.

Wounds zrežíroval a napísal Babak Anvari, zodpovedný za film Under the Shadow, ktorý sa dostal aj do nášho zoznamu najlepších hororov za rok 2016. Vo filme si zahrali Armie Hammer, Dakota Johnson, Zazie Beetz, Karl Glusman a Brad William Henke.

Wounds je z produkcie Annapurna Pictures a vyjde 18.10.2019 na Netflixe.

Trailer:

Zábery z traileru:

Plagát: