Horor pre milovníkov pavúkov dostal trailer

Pavúk blízko domova.

O horore Itsy Bitsy sme písali ešte v septembri roku 2017, kedy projekt stále hľadal potrebné financie na svoje dokončenie cez platformu Kickstarter. Teraz však môžeme radostne oznámiť fakt, že Itsy Bitsy dostal svoj dátum vydania, nový trailer a príjemný plagát.

Film Itsy Bitsy je na mieru vytvorený všetkým milovníkom pavúkov. Takže ak patríte medzi arachnofobikov a letná sezóna vám ešte „nelezie“ na nervy, horor Itsy Bitsy s gigantickým pavúkom v hlavnej úlohe váš mentálny stav rozhodne poznačí.

Itsy Bitsy je hlavne na silných charakteroch postavený film, v ktorom divák nájde silnú ženskú postavu. Tou je domáca opatrovateľka Kara, ktorá sa spolu so svojimi deťmi Jessem a Cambriou odsťahuje za pracovnou príležitosťou opatrovať staručkého Waltera trpiaceho sklerózou.

Jesse, 14 ročný chlapec, nie je vôbec spokojný s týmto náhlym odsťahovaním. Musel opustiť svoju školu, priateľov a známe prostredie, len aby býval u cudzieho starého muža. Jeho zodpovednú starostlivosť o 7 ročnú Cambriu to taktiež neposilní, no Jesse si predsa len nájde niečo svoje.

Walter sa totiž celý život odborne venuje starožitnostiam, preto nebolo ničím zvláštnym, keď jeho tajomný spolupracovník Ahkeeba doniesie starú relikviu, údajne plnú legiend a mysterióznych tajomstiev.

Táto starožitnosť však v sebe skrýva viac, než len závan vzácnej histórie. Nachádza sa v nej enormne veľký pavúk, ktorý sa podľa legendy volá Temná Matka a je manifestáciou desu, na ktorý hod šľapkou nemá smrteľný vplyv-

Itsy Bitsy je režisérskym celovečerným debutom Micaha Galla, ktorý však svojimi skúsenosťami patrí medzi stálice žánru. Jeho talent exekutívneho producenta a experta na vizuálne efekty ste mohli vidieť v hororoch Hatchet (2006), The Inkeepers (2011), či The Quiet Ones (2014). So scenárom mu pomohli špecialista na špeciálne efekty Jason Alvino (Tron, Sucker Punch) a skúsený scenárista Bryan Dick (Sorority Murder, A Stranger With My Kids). 

Vo filme si zahrali Elizabeth Roberts, Arman Darbo, Chloe Perrin, Bruce Davison, Treva Etienne a Denise Crosby. Pavúka pomohol priviesť k životu Dan Rebert, ktorý pracoval na projektoch ako True Blood, Stargate SG-1 a Slither.

Itsy Bitsy je z produkcie Shout! Studios, Strange Visions, Through Line Films a vyjde 30.08.2019 na VOD cez Scream Factory TV.

Trailer:

Trailer 2:

Zábery z filmu:

Plagát: