Duchovia temnoty vás ubytujú vo svojom krásnom dome

Dvaja vyšetrovatelia paranormálnych javov strávia tri noci zavretí v dome v ktorom údajne straší.

Haunted house subžáner patrí medzi tie najobľúbenejšie v horore a niet sa čomu čudovať. Duchovia, neznámo, tma a tiene vedia v divákovi vytvoriť dlhšie trvajúci strach, než napr. filmy postavené na momentoch teroru. I skeptik na paranormálne javy sa nesmelo obzrie poza chrbát pri sledovaní nejedného filmu, a nejeden si rozžiari domácnosť svetlom pred cestou na záchod.

Tento subžáner sa stal populárnym od čias začiatku kinematografie a stával sa ešte viac obľúbenejším vďaka prichádzajúcim filmovým efektom a trikom, i keď v mnohých prípadoch sa zlatým písmom do histórie hororu zapísali práve filmy postavené na atmosfére.

Práve legendami hororu sa inšpiroval David Ryan Keith (The Redwood Massacre, 2014). Pri sledovaní traileru cítiť inšpiráciu hororovými hitmi ako The Haunting (1963), House on Haunted Hill (1959) a The Legend of Hell House (1973). Podobne ako aj v nich, budeme aj v Davidovom filme Ghosts of Darkness sledovať príbeh dvoch vyšetrovateľov paranormálnych javov zavretých v strašidelnom dome. Pochopiteľne, počas troch nocí budú skúšať zaznamenať a zdokumentovať možné paranormálne prejavy. Richwood Manor dýcha storočnými mýtmi a legendami, no dvaja vyšetrovatelia čoskoro zistia, že ani tie najstrašnejšie legendy nesiahajú po päty tomu, čo sa v Richwood Manor skutočne deje.

Vo filme si zahrali Michael Koltes, Paul Flannery, Steve Weston.

Film vyjde 1. marca tohto roku.

Trailer:

2 komentáre

Comments are closed.