Saw sa vracia po siedmych rokoch

Saw sa v októbri tohto roku vráti v novom pokračovaní.

Film Saw z roku 2004 je unikátny a dôležitý vo viacerých smeroch. Hororový žáner sa dočkal dvoch nových, teraz už etablovaných guruov Jamesa Wana (Insidious, The Conjuring, The Conjuring 2, Death Silence) a Leigha Whannella (Insidious, Insidious 2, Insidious 3, Death Silence, Cooties). Saw je taktiež dôkazom toho, že trpezlivosť ruže prináša. V domovskej Austrálii sa im nedarilo dostať scenár do fázy produkcie a tak sa vydali do Los Angeles s krátkym filmíkom s rovnakým názvom. Ten si všimla produkčná spoločnosť Evolution Entertaiment, dala chalanom malý rozpočet a za osemnásť dní bolo po natáčaní. Saw sa ujali v Lionsgate a zvyšok je históriou.

Saw patrí medzi najúspešnejšie filmové série a doteraz je prvý Saw považovaný za priekopníka v torture porn subžánri. Aj napriek dojeniu mena Saw si táto séria vždy našla milióny divákov po celom svete. Napomáhala tomu mysterióznosť a charizma Jigsawa, či záhadnosť prepojenia s Dr. Gordonom. Mimo hier, trestov a brutality, mal tak divák pocit, že dej pokračuje pomaly a úspešne k svojmu finále.

Vyvrcholenie série však mnohých fanúšikov a aj samotných tvorcov sklamalo. Myšlienka tvorcov bola o vytvorení dvoch filmov ako obrovským finále série. Po nie tak úžasnom komerčnom úspechu časti Saw VI sa však v Lionsgate Films rozhodli, že z dvoch filmov bude len jeden. Pôvodnú myšlienku tak scenáristi Marcus Dunstan a Patrick Melton museli zmiesť zo stola a vtesnať ju do Saw: The Final Chapter. Samotní scenáristi neboli s výsledkom spokojní a nepriamo obviňovali Lionsgate Films.

Aj napriek ukončeniu filmovej série v roku 2010 sa však štúdio Lionsgate Films spolu s produkčnou spoločnosťou Twisted Pictures (založenou členmi Evolution Entertaiment) rozhodli Saw po siedmych rokoch oživiť a započať novú epochu pre filmovú sériu, ktorá ovplyvnila celú hororovú generáciu. Sequel slúžiaci ako reštart dostal názov Saw: Legacy.

Saw: Legacy minimálne podľa mien sľubuje zaujímavý zážitok. O réžiu sa postarali bratia Michael a Peter Spierigovci (Predestination, Daybreakers, Undead) a scenár spísal Josh Stolberg (The Hungover Games, Crawlspace, Piranha 3D, Sorority Row).

O deji sa toho príliš nevie. Šušká sa o scénach v stodole a o tom, že významná mŕtva postava sa zrejme nejakou formou vráti. Čo vieme je to, že vo filme si zahrali Laura Vandervoort (Ted, The Entitled) a Hannah Anderson (Shoot the Messenger, Killjoys).

Saw: Legacy sa už nachádza v postprodukcii a vyjde 27. októbra tohto roku.

One comment

Comments are closed.