O novú Godzillu sa postará hororový génius Michael Dougherty

Godzilla sa vracia a postará sa o ňu hororový génius, ktorého preslávil film Trick ‚r Treat.

Pri slove Godzilla si možno väčšina predstaví gumeného jaštera ničiaceho celé mesto a teda aj symbol béčkového monster filmíku. Pravda je taká, že originálna Godzilla z roku 1954 od Ishira Hondu je tragickou spomienkou a varovaním. V roku 1954 sa Japonsko stále spamätávalo z dopadov atomických bômb na Hirošimu a Nagasaki.

Táto udalosť je naďalej kontroverznou témou medzi politológmi, filozofmi i bežnými ľuďmi s názormi. Honda túto tragédiu a jej odkaz sformoval do Godzilly. Tá v Japonsku spôsobila obrovský rozruch plný emócií, strachu, bolesti a vidiny prázdnej budúcnosti. Honda varoval pred ľuďmi zapríčinenými katastrofami a tragédiami, ktoré nie sú tak vzdialené, ako sa na prvý pohľad môžu zdať.

Godzilla sa stala symbolom, pojmom a fenoménom meniacim formy, no stále zarytým v povedomiach Japoncov. Nie náhodou sa po katastrofe vo Fukušime v roku 2011 rapídne zmenili vyhľadávané pojmy na japonskom internete, kde sa na prvé miesto dostala práve Godzilla.

Kultúrny pojem a filmová legenda je vždy terčom prerábok pri ktorých každý zarytý fanúšik tŕpne a v prípade Hollywoodu aj dúfa v ako tak solídny výsledok.

Godzila sa dočkala obrovského Hollywoodskeho návratu na obrazovky filmom od Gareha Edwardsa z roku 2014 v ktorom si krátko zahral aj Bryan Cranston.

Film bol komerčným úspechom a pochopiteľne sa očakávalo ohlásenie pokračovania. To prišlo už minulý rok, avšak až teraz sme sa dočkali oznámenia dôležitých mien.

O scenár a aj o réžiu sa postará hororový mág Michael Dougherty, ktorý sa dostal do priazne hororových fanúšikov už teraz legendárnym filmom Trick ‚r Treat (2017) a veľmi úspešným vianočným hororom Krampus (2015). Na scenári mu bude pomáhať Zach Shields s ktorým pracoval na filme Krampus (2015).

V Godzille 2 môžeme teda očakávať zvýraznenie pocitov teroru a hororu so špecifickou príchuťou Michaela Doughertyho.

Film vyjde pravdepodobne v roku 2019.