Démonický vietor v atmosférickom horore The Wind

Monotónny horor.

Fanúšikov slow-burn atmosférických hororov na štýl The Witch čaká zrejme chutný diabolský bonbónik. Dnes (10.09.2018) si totiž na festivale TIFF odbil celosvetovú premiéru westernový horor The Wind. Zaujímavý je aj z toho dôvodu, že o réžiu a scenár sa postarali talentované filmárky Emma Tammi a Teresa Sutherland. Našich čitateľov zrejme poteší aj fakt, že sa vo filme predstavia hororovým fanúšikom známe tváre – Caitlin Gerard z Insidious: The Last Key a Julia Goldani Telles z nedávneho počinu Slender Man.

Dej filmu je zasadený do 19. storočia. Na rozľahlé a prázdne prérie Divokého západu sa usadila Lizzy. Spoločnosť jej robia izolácia, samota, mysteriózni susedia a monotónne hypnotický zvuk vetra. Vietor sa na týchto miestach nikdy nezastaví. Panuje celý deň i celú noc. Traduje sa, že nejeden sa z toho nepríjemného zvuku už aj zbláznil.

Lizzy už len stačilo nájsť knihu o démonoch žijúcich na prériách a počuť radu o tom, aby po polnoci nikomu neotvárala. Samota, vietor, strach a čudesné zvuky prevezmú kontrolu nad zdravým jej úsudkom. Lizzy sa nadýchala divokej paranoje a čaká ju teror, ktorý rozhodne o jej mysli a kto vie, možno aj o jej živote.

Horor The Wind je z produkcie Divide/Conquer, Soapbox Films a kedže si len dnes odbil premiéru na festivale, dátum vydania na dig. platformách nie je známy.

Trailer:

Zábery z filmu:

Plagát: