Trailer na nový „The Grudge“ vás pripraví na démonickú kliatbu

Zlo nikdy neodišlo.

O novom filme The Grudge sme písali ešte v roku 2017, no ani vtedy sme neočakávali, že sa prvého traileru dočkáme až o viac než dva roky neskôr. Berieme to však ako pozitívne znamenie. I keď upútavky vedia klamať, o čom sa nejeden hororový fanúšik už stihol presvedčiť, v prípade The Grudge sme sa rozhodli byť naivní. No ale kým sa k nemu dostaneme, povedzme si viac o filme.

Japonská hororová filmová séria Ju-On v súčastnosti pozostáva z 12 celovečerných filmov, ktorých téma sa týka zvláštnej kliatby vznikajúcej pri úmrtiach plných hnevu a zúrivosti. Príbeh rukami manžela T. Saekiho zavraždenej Kayako, jej syna Toshia, ako štartovný bod kliatby a nahnevanej vražednej entity, pozná zrejme každý.

Bol to však až tretí film v poradí japonskej produkcie s názvom Ju-On: The Grudge (2002), ktorému sa podarilo zaujať Hollywood. O dva roky neskôr, v roku 2004, tak vyšiel americký remake The Grudge. Stále bol však pod režisérskym dohľadom Takashiho Shimizu, režiséra predchádzajúcich filmov. Producentom bol navyše slávny Sam Raimi, pre hororových fanúšikov známy ako tvorca filmovej série Evil Dead.

The Grudge, ktorý vyjde začiatkom roka 2020, bude štvrtou časťou americkej filmovej série The Grudge, ktorú tvoria The Grudge (2004), The Grudge 2 (2006) a The Grudge 3 (2009). Zároveň však bude slúžiť ako celkové osvieženie americkej série, keďže sa dej odohráva v rovnakom čase ako The Grudge z roku 2004.

Príbeh je o detektívke a matke Muldoon, ktorá vyšetruje prípad mladej matky obvinenej z hrozivej vraždy svojej rodiny. Keď však vstúpi do desivo prázdneho domu, nájde v ňom niečo, čoho sa už nikdy nezbaví.

O réžiu sa postaral Nicolas Pesce (The Eyes of My Mother, Piercing). Scenár dal dokopy Jeff Buhler (The Midnight Meat Train, Pet Sematary, The Prodigy). Produkcie sa zúčastnil Sam Raimi (Evil Dead, Don’t Breathe) a dokonca aj tieňový majster hororu Roy Lee, ktorý ako producent stál pri The Grudge 2 (2006), The Strangers (2008), Shutter (2008), The Woman in Black (2012),  Hidden (2015), The Boy (2016), Blair Witch (2016), Polaroid (2017), Death Note (2017), It (2017) či It: Chapter II (2019).

Vo filme si zahrali Andrea Riseborough, Demián Bichir, John Cho, Betty Gilpin, Lin Shaye a Jacki Weaver.

The Grudge je z produkcie Screen Gems, Stage 6 Films, Ghost House Pictures a vyjde v kinách v Česku a na Slovensku 02.01.2020 cez Falcon a Itafilm.

Trailer:

Zábery z filmu:

Plagát: