The Invisible Man od tvorcu „Insidious“ dostal trailer

Neviditeľné zlo.

O prerábke klasiky The Invisible Man z legendárnej „kolekcie“ Universal Monsters sme naposledy písali v januári tohto roku, kedy sa akákoľvek možnosť existencie tzv. Dark Universe kompletne a oficiálne uzavrela. Ak si totiž nespomínate, štúdio Universal bolo inšpirované hollywoodskou konkurenciou a rozhodlo sa svoje postavy z Universal Monsters oživiť pomocou jednotného univerza nesúceho názov Dark Universe.

Tento pokus bol odštartovaný Múmiou v roku 2017, v ktorej si zahral Tom Cruise. Nasledovať mali Frankensteinova nevesta a Netvor z Čiernej lagúny. Tieto filmy mali vyjsť v roku 2019 a nemusíte byť prorok k tomu, aby ste vedeli, že ste v kine na žiadnej neveste neboli.

Po katastrofálnej Múmii sa v Universal Studios rozhodli celý svoj plán prehodnotiť a namiesto silenej tvorbe univerza si zvolili cestu jednotlivých kasových trhákov. V januári sme sa vďaka magazínu Variety dozvedeli, že prvým filmom „novej“ éry mal byť práve The Invisible Man, prerábka 1933 sci-fi hororu založenom na rovnomennom románe H.G. Wellsa.

Spolu s tým však bola oznámená dôležitá zmena – návrat k čistokrvnému hororu. Tento sľub sa naplnil.

O réžiu a scenár sa postaral Leigh Whannell, ktorého určite poznáte vďaka filmom Saw, Dead Silence, Insidious, Insidious: Chapter 2, Insidious: Chapter 3, Insidious: The Last Key či Upgrade. Okrem toho bol film pod produkčnou hlavičkou Blumhouse Productions (Paranormal Activity, Insidious, The Purge, Get Out, Split, Halloween, Happy Death Day, Us) a samotného Jasona Bluma.

Ak však patríte medzi divákov, ktorým sa pri započutí slova „remake“ začne točiť hlava, máme pre vás dobrú správu. Pripravovaný The Invisible Man je značne zmodernizovaný a ponúka výrazne odlišný príbeh. Zatiaľčo originál sledoval život vedca Jacka Griffina, ktorý sám seba zneviditeľnil a pri snahe o nadobudnutie fyzickej podoby zošalel, 2020 verzia bude o niečom inom.

Príbeh je o Cecilii Kass, uväznenej v toxickom, nezdravom a manipulatívnom vzťahu s brilantným vedcom Adrianom Griffinom. Po rokoch tichého utrpenia sa jej však podarí oslobodiť za pomoci vlastnej dcéry Sydney, sestry a celoživotného priateľa Jamesa.

Po nervóznom období strachu z toho, že ju šialený ex nájde, sa však dozvie zdrvujúcu no oslobodzujúcu správu. Adrian spáchal samovraždu a okrem traumatických spomienok jej zanechal značnú porciu bohatého dedičstva.

Cecilia však začne byť voči tomuto tvrdeniu podozrievavá. Možno celý príbeh o jeho smrti je len hoax zosnovaný samotným Adrianom. Utvrdzujú ju v tom aj bizarne desivé náhody, s ktorými sa stretáva podozrivo často. Zájde to až tak ďaleko, že Cecilia presvedčí samu seba o tom, že ju terorizuje niekto, koho nikto iný nevidí. A to je niečo, čomu málokto dokáže uveriť.

Vo filme si zahrali Elisabeth Moss, Aldis Hodge, Storm Reid, Harriet Dyer, Oliver Jackson-Cohen, Benedict Hardie, Amali Golden, Zara Michaels, Anthony Brandon Wong a ďalší.

The Invisible Man vyjde v amerických kinách 28.02.2020. Na Slovensku a v Česku sa filmu dočkáme 05.03.2020 vďaka CinemArt.

Trailer:

Zábery z filmu:

Plagát: