Preskočiť na obsah

Rumunský exorcizmus v pripravovanom horore

Vymetanie diabla v pripravovanom horore od producentov filmu v Zajatí Démonov.

Film The Crucifixion prerozpráva príbeh o exorcizme mníšky, ktorý vykonal kňaz za pomoci ostatných mníšok. Film sa inšpiroval skutočnými udalosťami tzv. Tanacuského exorcizmu, ktorý bol v Rumunsku mediálne sledovaný a stal sa v roku 2005 v Ortodoxnom kostole v Tanacu.

Maricica Irina Cornici sa narodila do rozbitej rodiny, otec spáchal samovraždu a spolu s bratom žila v sirotinci. Neskôr pracovala v Nemecku ako opatrovateľka, kým jej kamarátka zo sirotinca nedoporučila stať sa mníškou v kláštore v ktorom ona sama vykonáva službu.

Bohužiaľ, jej mentálne zdravie začalo rýchlo slabnúť a bola jej diagnostikovaná schizofrénia. S touto diagnózou nesúhlasil kňaz Daniel Petre Corogeanu, podľa ktorého išlo o posadnutie Satanom a ten sa nedá vyliečiť tabletkami. Spolu s mníškami ju držali niekoľko dní zamknutú a pripútanú v izbe, neskôr ju ukrižovali a zapchali jej ústa látkou.

Po niekoľkodňovom exorcizme bola Mariccia natoľko fyzicky vyčerpaná, že jej začal slabnúť pulz a skonala. Kňaz to oslavoval ako výhru dobra nad zlom. Daniel Peter bol v roku 2007 odsúdený na štrnásť rokov, mníšky na päť až osem rokov. Daniel Peter bol v roku 2011 prepustený z väzby.

Film sleduje dianie po týchto udalostiach očami novinárky Nicole Rawlins. Tá príde vyšetrovať vraždu, avšak pomaly začne prichádzať do kontaktu s paranormálnymi javmi a udalosťami, ktoré nedokáže vysvetliť. Čo sa vlastne v skutočnosti stalo? Išlo o vraždu, alebo bola Mariccia skutočne posadnutá, ako celý čas tvrdil kňaz?

O réžiu sa postaral Xavier Gens (Cold Skin, The ABCs of Death) a o scenár Chad a Carey Hayesovci (V Zajatí Démonov). Vo filme si zahrali Sophie Cookson, Corneliu Ulici (Werewolf: The Beast Among Us, The Devil Inside), Brittany Ashworth, Matthew Zajac, Diana Vladu, Florian Voicu, Radu Bânzaru, Javier Botet, Olivia Nita, Iván González a iní.

The Crucifixion vyjde tento rok. Konkrétny dátum zatiaľ nie je známy.

Ide o britsko-rumunskú produkciu.

Trailer: