Pripravovaný únos sa premení na doslovné peklo

Únos a vydieranie platia len na bohatých. Nie na démonov.

V dnešnej dobe je lákavé dostať sa k veľa peniazom čo v najkratšom čase. Stierame losy, tipujeme športové výsledky a strelcov NHL. Niektorí farmárčia a iní svoju dušu zapredajú diablovi.

Úspešne vykradnúť banku je náročné a odrobiť si do dôchodku je ešte náročnejšie. Partia kamarátov v novom hororovom filme From a House on Willow Street však dostane skvelý nápad. Rozhodnú sa uniesť mladé dievča, dcéru miestneho a vplyvného boháča. Rátali s tým, že otec nedopustí, aby sa jeho milovanej dcére skrivil čo i len vlások na hlave a v časovom intervale poslušne odovzdá požadovanú čiastku peňazí.

Bohužiaľ, ich plán celkom rýchlo stroskotá. Dievča unesú z tmavého rodinného sídla a odvezú na svoje tajné miesto, kde ju pripútajú a stíšia. Otec na ich telefonát neodpovedá a svoju dcéru akoby vôbec neriešil. Nervóznym kriminálnikom začne dochádzať trpezlivosť a viera vo svoj bohatý sen. Situácii nepomôže ani zvláštne správanie nie zdravo vyzerajúcej dievčiny, ktorá im začne sľubovať smrť.

Tu nepôjde o pomstychtivého otca, ale o niečo temné a desivé natoľko, že predstava väzenia začne pôsobiť celkom upokojujúco. Únosom otvorili bránu do dimenzie pri ktorej biblické peklo pôsobí ako päťhviezdičkový hotel.

From a House on Willow Street je od režiséra Alastaira Orra, ktorého životopis sa skladá výrazne z hororovej tvorby. Do sveta hororu sa uviedol filmom The Unforgiving (2010), pokračoval lekárskym experimentom vo filme Expiration (2011) a navštívil desivú Panamu v horore Indigenous (2014).

From a House on Willow Street vyzerá byť jeho najodvážnejším filmom. Zahrali si v ňom Carlyn Burchell, Gustav Gerdener, Zino Ventura, Sharni Vinson a Steven John Ward.

From a House on Willow Street vyjde 24. marca tohto roku.

Trailer: