Preskočiť na obsah

Svet hororu a mystiky v ktorom smrť nie je definitívna

Záchrana vlastného brata má nečakanú obeť vo filme Dig Two Graves.

Mladé dievča Jake Mather sa nevie zmieriť so smrťou vlastného brata Shauna, a i napriek minimálnej šanci skúša každú dostupnú možnosť vykúpiť sa z pocitu viny. Okrem toho, že zmieriť sa s pravdepodobnou smrťou vlastného brata je náročné, cíti sa byť za stav čiastočne zodpovedná. Brat zmizol v miestnom jazere do ktorého v krásny slnečný deň chceli skočiť. Nenabrala však odvahu a z útesu skočil len brat.

Cesta zmierenia sa so smrťou ju však odnesie k izolovane žijúcej komunite, ktorej členovia vedia priniesť mŕtvu dušu do sveta živých. Má to však jeden háčik. Na to, aby sa mŕtvy vrátil, musí ho živý zastúpiť.

Takáto veľká schopnosť sa však dá veľmi ľahko zneužiť a dievča svojou túžbou zachraňovať otvorí dvere do sveta s ktorým sa neradno zahrávať. Ochrannú ruku nad ňou bude držať šerif Waterhouse, neustále balancujúci na hrane dobra a zla. Muž s chybami a zároveň komplic pri vražde.

Aby toho nebolo málo, vo vlastníctve odvážnej devy je aj talizman, ktorého moc dokáže meniť osudy ľudí.

Dig Two Graves prináša temný svet plný mysticizmu, mágie, hororu a ľudskej tragédie.

Film pochádza z mysle a réžie Huntera Adamsa. Za svoju púť po festivaloch už v roku 2015 si Hunter Adams odniesol cenu za najlepší celovečerný film, najlepšieho herca a najlepšiu réžiu z Beaufort International Film Festival. Na Sedona International Film Festival získal Independent Spirit Award.  Vo filme si zahrali okrem iných aj Ted Levine (Mlčanie jahniat), Samantha Isler a Danny Goldring.

Film vyjde 24. marca v tomto roku.

Trailer: