Maskovaní šialenci oslávia Halloween v horore Extracurricular

Keď sa pod maskou skrýva maska.

Ak ste stále študenti, tak viete, že začiatky v novej a náhodne zoskupenej partii ľudí sú pomerne náročné. Chvíľu trvá, kým si človek nájde niekoho, s kým ma aspoň čo to spoločné. Ešte ťažšie je nájsť si niekoho, kto sa stane priateľom aj v mimo školskom čase. Možno hráte Dungeons & Dragons, hádžete nájdené veci do lomu či hľadáte démonické entity v opustených budovách kúsok od ulice.

Študentov Iana, Dereka. Jenny a Miriam na prvý pohľad nič nespája. Niekto je športovec a iný je pre zmenu pilný študent. Typy, ktoré by ste v školskej jedálni za jedným stolom videli len ťažko. Predsa len, mimo školy ich všetkých spája jedna nezvyčajná záľuba – zabíjanie.

Majú však prísne pravidlá. Žiadne vraždy vo vlastnom meste, žiadne deti, nikto, koho poznajú, nijakí svedkovia a hlavne žiadne rozpoznateľné modus operandi. Blíži sa Halloween a spolu s ním aj tá najdokonalejšia šanca na oslavu ich spoločnej záľuby.

Štyria priatelia majú vyhliadnuté ideálne miesto. Ide o osamotený domček na farme, v okolí ktorej žije jedine tak ticho kráčajúci vietor. Vnútro teplého domova zapĺňajú výdychy staršieho a na pohľad krehkého páru. Niet lepších obetí halloweenskeho rituálu.

Všetko ide podľa plánu. Dievčina sa pred dvermi schúli do klbka predstieraného plaču a keď vystrašená dvojica vyjde von skontrolovať desivú situáciu, obklopia ich zvyšní vzorní študenti v umelých maskách.

Málokedy však ide všetko podľa plánu a inak tomu nie je ani v tomto prípade. Niečo sa stane. Niečo, čo premení „zábavnú“ noc na šialený horor.

Horor Extracurricular zrežíroval Ray Xue a napísali Matthew Abrams a Padgett Arango. Vo filme si zahrali Keenan Tracey, Brittany Raymond, Spencer Macpherson, Brittany Teo, Luke Goss a ďalší.

Extracurricular vyjde 17.01.2020 na VOD cez Samuel Goldwyn Films.

Trailer:

Zábery z filmu:

Plagát: