Preskočiť na obsah

Režisérka hororu The Babadook prichádza s novým filmom

Pomsta na dosah.

Jennifer Kent, filmárka zodpovedná za ikonický horor The Babadook z roku 2014, vláči po filmových festivaloch svoj druhý celovečerný drsný film The Nightingale už niekoľko mesiacov. Práva na distribúciu však čerstvo získala spoločnosť IFC Films, čo v tomto prípade znamená vydanie oficiálneho traileru a poetického plagátu.

Ak od osoby zodpovednej za The Babadook očakávate snímku postavenú na rovnakých základoch, tak vás sklameme. The Nightingale je temný, surový a kontroverzný film zasadený do roku 1825 počas kolonizácie Austrálie. Príbeh sleduje 21 ročnú trestanku Clare, ktorá si musela odslúžiť služobníctvo poručíkovi Hawkinsovi dlhých 7 rokov. Pod neutíchajúcou predstavou slobody a vidiny svojho muža s dieťaťom sa však dozvie, že Hawkins ju rozhodne nemá v pláne pustiť zo svojich pazúrov.

Aidan, manžel Clare, Hawkinsovi povie svoje, čo vyústi do večernej návštevy, vrážd a brutálneho znásilnenia. Clare, bez šance na súdnu spravodlivosť, sa rozhodne uchopiť pomstu za pačesy a Hawkinsovi vrátiť všetku bolesť, ktorú jej spôsobil.

O pomoc nájsť Hawkinsa poprosí domorodého stopára Billyho. Billy, nachádzajúci sa v centre hrôzostrašnej okupácie, po chvíľach váhania a s pachuťou nedôvery v ústach nakoniec skúsi Clare pomôcť doručiť krvavú pomstu. Je to práve idea pomsty, ktorá ich dvoch zblíži. Každá rozliata krv však má svoju cenu a je na Clare, či ju je ochotná zaplatiť.

Film napísala a zrežírovala Jennifer Kent. Zahrali si v ňom Aisling Franciosi, Sam Claflin, Baykali Ganambarr, Damon Herriman a Ewen Leslie.

The Nightingale je z produkcie Causeway Films, BRON Studios, Screen Australia, Screen Tasmania a vyjde v amerických kinách 02.08.2019 cez IFC Films.

Trailer:

Zábery z filmu:

Plagát:

Značky: