Smrteľné hriechy v horore Art of the Dead

Peklo v rámoch

O horore Art of the Dead sme naposledy písali pred takmer rokom v júli, kedy vyšiel prvý oficiálny teaser trailer. Film sa vtedy začal nakrúcať len v máji, takže sme vydanie v roku 2018 neočakávali. Teraz však vyšiel oficiálny trailer od pre nás známej distribučnej spoločnosti ITN Distribution a vieme minimálne to, že film vyjde už tento rok.

Filmovú trojicu Sonny Mahal, Michael Mahal a Rolfe Kanefsky sme tu mali naposledy pri vydaní traileru na zábavný horor Party Bus To Hell s Tarou Reid. Taru taktiež uvidíte v Art of the Dead.

Art of the Dead je horor venujúci sa 7 smrteľným hriechom – pýcha, lakomstvo, závisť, hnev, smilstvo, obžerstvo, lenivosť., Dylan Wilson si zakúpil kolekciu obrazov od maliara Doriana Wildea. Obrazov je presne sedem a všetky znázorňujú smrteľné hriechy. Myšlienky o tom, že umelci uzatvárajú zmluvy s diablom z vidiny úspechu alebo novej inšpirácie siahajú pravdepodobne až k úplnému zrodeniu umenia. Často sa však toto “klišé” chápe ako kompliment, no Dorian Wilde svoju dušu naozaj temným silám predal a jeho obrazy obsahujú nevidené horory.

Dylanova celá rodina pozostávajúca z manželky Giny, syna Louisa, dcéry Donny a ďalších dvoch drobných detí sa ocitne v nebezpečenstve. Namaľovaný teror však neohrozuje len ich, ale každého, kto príde do kontaktu s prekliatymi obrazmi. K porazeniu pekelného hororu je však potrebné poznať pôvod zla schovaného v maľbách. Históriu Doriana Wildea dokonale pozná farár Mendale. Len on vie, ako sa zbaviť hriešneho teroru.

O réžiu sa postaral spomínaný Rolfe Kanefsky. Scenár dali dohromady Michael Mahal a Sonny Mahal. Vo filme si zahrali Tara Reid, Richard Grieco, Sarah French, Jessica Morris, Brenna Daly, Aaron Groben, Mindy Gilkerson, Tania Fox, Cheryl Prater a ďaľší.

Art of the Dead je z produkcie Mahal Empire, Nicholas George Production a SlaughterCore Presentations. Film vyjde tento rok cez ITN Distribution, no presný dátum ešte nie je známy.

Trailer:

Zábery z filmu:

Plagát: