Režisér hororov Saw VI a Jessabelle vás pozýva na stretnutie so šakalím kultom

Kult vracia úder v home invasion filme Jackals.

Byť dlhodobo členom kultu alebo sekty so sebou nesie hlboké rany na ľudskom psyché. Terčmi praktík rôznych náboženských alebo ideologických spolkov bývajú v mnohých prípadoch najslabší členovia spoločnosti. Či už ide o mentálne hendikepovaných ľudí, drogovo závislých, bezdomovcov alebo ľudí nachádzajúcich sa v ťažkých životných situáciách z ktorých nevidia východisko.

Dysfunkčná rodina môže byť plodnou pôdou pre snahy siekt a kultov. Ide aj o prípad jednej rodiny v 80. rokoch 20. storočia, v ktorej vzťahy neboli a nie sú úplne na poriadku. Faktom však je, že jeden člen rodiny už dlhšie v príbytku chýba. Je ním pubertou prechádzajúci syn, ktorý sa do jedného nebezpečného kultu dostal. Rodina je odhodlaná získať ho späť a tak spoločnými silami zaplatia kultového deprogramátora. Technika deprogramovania skutočne existuje a ide o drahú formu záchrany člena rodiny z pazúrov kultu. Spočíva v únose jedinca, v držaní ho proti jeho vôli a skúšaní etických psychologických taktík, ktoré majú vniesť trochu racionality do hlavy zmagorenej šialeným vodcom.

Kult vo filme Jackals si však nenechá skákať po hlave a po svojho strateného brata sa jeho prívrženci svorne vrátia. Nejde im však len oňho, v priestoroch domu sa nachádza aj malé bábätko, ktoré je veľmi cenným artiklom pre každý kult. A akoby toho nebolo málo, na svetlo sveta začnú vychádzať zvláštne rodinné tajomstvá, ktoré na súdržnosti členov rodiny vôbec nepridajú.

Film Jackals je od Kevina Greuterta, ktorý zrežíroval filmy Saw VI (2009), Saw 3D (2010), Jessabelle (2014), či Visions (2015). Scenár napísal Jared Rivet, ktorý spolupracoval na krátkom horore Paralyzed (2011). Vo filme si zahrali Johnathon Schaech, Deborah Kara Unger, Ben Sullivan, Chelsea Ricketts, Nick Roux a Stephen Dorff.

Horor Jackals vyjde 1. septembra tohto roku a to v kinách a na VOD vďaka Scream Factory.

Trailer:

Zábery z filmu:

Plagát: