Preskočiť na obsah

Plačúci duch od Jamesa Wana v prvom traileri

Posmrtný materinský inštinkt.

Producenti James Wan (The Conjuring, Insidious), Gary Dauberman (It, Annabelle), režisérsky debutant Michael Chaves, scenáristi Mikki Daughtry a Tobias Iaconis 19. apríla budúceho roku prinesú atmosférický horor zasadený do 70. rokov 20. storočia The Curse of La Llorona.

La Llorona je je v mexickom folklóre smútiaca žena uväznená medzi nebom a peklom. Podľa legendy v žiarlivostnom hneve utopila svoje deti a od nekonečného smútku a plaču sa rozhodla ukončiť svoj život v tej istej rieke. Svoju tragickú posmrtnú existenciu trávi blúdením a hľadaním detí, ktoré by nahradili jej stratené ratolesti.

Lla Lorona neprestajne smúti už niekoľko storočí a jej túžba po materstve zosilnela až tak, že je pre získanie detí ochotná urobiť čokoľvek. Lla Lorona chce upokojiť svoj stáročný plač a deti hľadá čoraz intenzívnejšie.

Svoje obete si nájde v deťoch sociálnej pracovníčky, ktorá nedávno riešila prípad matky podozrivej z ohrozovania vlastných detí na zdraví. Tá jej povedala o smutnej a čoraz viac agresívnej La Llorone, no ona vo svojej praxi počula od rodičov rôzne šialené výhovorky.

Legenda o La Llorone je však skutočná a deti sa ocitnú v paranormálnom nebezpečenstve. Pomôcť môže len bláznivý kňaz a bizarný druh mysticizmu, ktorý praktizuje.

Vo filme si zahrali Linda Cardellini, Patricia Velasquez, Marisol Ramirez, Sean Patrick Thomas, Jaynee-Lynne Kinchen a Roman Christou.

The Curse of La Llorona je z produkcie New Line Cinema, Atomic Monster a vyjde 19.04.2019 cez Warner Bros. Pictures.

Trailer:

Zábery z filmu:

Plagát:

Značky: