Preskočiť na obsah

Kto sa nechce stať obeťou rituálu, nech nejde do lesa. Horor The Ritual vám radí zostať v meste

The Ritual a dôvod, prečo zostať radšej doma.

Turistika je úžasná aktivita. Človek otestuje svoje fyzické a orientačné schopnosti, okúsi krásy prírody, spozná nových ľudí a nahrabe si dostatok ukážkových fotiek, na ktoré stačí nacapiť pár motivačných citátov a šupnúť ich na Instagram.

Z jedného z týchto dôvod sa rozhodli ísť na túru niekoľkí kamaráti, a to hneď do majestátnych švédskych hôr a lesov. Pôvodne išlo o nevinný plán v procese získavania reálnejších myšlienkových kontúr, no keď sa dvaja priatelia z partie ocitnú v centre prepadu večierky a jeden z nich sa stane obeťou vraždy, všetci sa rozhodnú na počesť priateľstva a jeho posledného plánu naozaj turistický výlet do švédskych hôr zorganizovať.

Čo strácajú na skúsenostiach, dobiehajú svojou odvahou a odhodlaním. Ukazuje sa, že taký obrovský výlet naprieč drsnou divočinou nie je prechádzkou ružovou záhradou. Akoby nástrahy prírody nestačili, začnú ich taktiež stretať podozrivé úkazy. Mŕtve zvery vo zvláštnych polohách, atypické ryhy v stromoch, rany na telách a zvuky pripomínajúce chôdzu ľudí.

Kamaráti sa ocitnú pod útokom krvilačných lovcov, ktorí sú motivovaní temnejšími silami, než je chuť po krvi.

Film The Ritual je od režiséra Davida Brucknera, ktorý ako režisér a scenárista pracoval na hororoch The Signal (2007), V/H/S (Amateur Night, 2012) a Southbound (2015). Scenár napísal Joe Barton, zodpovedný za scenáre k seriálu Humans (2015-2016), či k filmu iBoy (2017). Námet však pochádza od rovnomennej knihy od autora Adama Nevilla.

Vo filme si zahrali Rafe Spall, Robert-James Collier, Arsher Ali, Jacob James Beswick, Sam Troughton a Paul Reid.

The Ritual vyjde 13. októbra v UK.

Trailer:

Zábery z filmu:

Značky: